ГоловнаВізитівка

 

Візитівка

Біляївська міська об’єднана територіальна громада 

 

Віват! Козацька слава,
Біляївка моя!
У праці величава, Біляївка моя!

(Гімн міста Біляївки, слова та музика В.М.Іваницького)

 

 

Кажуть, що немає на світі кращого місця під небесами, ніж те, де знаходиться твій рідний дім. Для нас – це Біляївка. Наше Біле місто, розташоване у прекрасному зеленому краю, омите водами Дністра, зігріте щедрим південним сонцем, викохане працею багатьох поколінь та благословенне самим Господом Богом. Про Біляївку кажуть: «Попив води з Дністра – і все, прикипів душею до цього містечка». Це місто, з якого не хочеться їхати, місто, в яке хочеться повертатися, місто еталонного екологічного середовища, мальовничої природи, працелюбних, талановитих людей, завжди молоде та прекрасне. Недарма, своїм девізом біляївці обрали слова: «Біляївка – кришталеве джерело питної води, екологічного чистих овочів та фруктів. Місто, в якому комфортно жити мешканцям та відпочивати гостям». Ці слова записані у Стратегічному плані розвитку міста та викарбувані у серці кожного біляївця. 

 

 

Біляївка (перша назва Головківка) – місто районного значення Одеської області України. Адміністративний центр Біляївського району, розташоване на березі річки Дністер. Місто розташоване приблизно у 50-ти кілометрах від обласного центру Одеса. В 2015 році Біляївська міська рада, об’єднавшись з Майорівською сільською радою (села Майори та Повстанське), створила об’єднану територіальну громаду з центром в м.Біляївка.

На території міста знаходиться парк садово-паркової архітектури «Дністер», територія міста прилягає до Нижньодністрянського національного природоохоронного парку. 

 

Загальна площа – 1742,2 га.

Кількість населення – 13, 400 жителів (відповідно до перепису).

Геральдика міста затверджена рішенням сесії Біляївської міської ради №364-17/24 від 31. 08.2004 року.

Герб представляє собою – у синьому заокругленому щиті срібна брама з двома вежами, під якою – срібна квітка водяної лілеї з п’ятьма пелюстками, щит вписаний в срібний електричний картуш, що увінчаний срібною міською короною з трьома зубцями.

Прапор міста – квадратне синє полотнище, в центрі якого в колі з восьми стилізованих жовтих глечиків – біла квітка водяної лілеї з п’ятьма пелюстками. Автор герба та прапора – член УГП В’язовський Юрій Ігорович.