ГоловнаНовини містаЖКГПОКІС ТРАВИ – ПРАВИЛЬНИЙ ШЛЯХ, АБИ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД АМБРОЗІЇ ТА КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ!

ПОКІС ТРАВИ – ПРАВИЛЬНИЙ ШЛЯХ, АБИ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД АМБРОЗІЇ ТА КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ!

22 квітня 2016 - Halina

 

ПОКІС ТРАВИ – ПРАВИЛЬНИЙ ШЛЯХ, АБИ  ВБЕРЕГТИСЯ ВІД АМБРОЗІЇ ТА КЛІЩОВОГО ЕНЦЕФАЛІТУ!

Шановні біляївці, жителі сс.Повстанське та Майори! На порозі – травень. Місяць, коли на прибудинкових територіях жителів активно росте трава. Кліщі та амброзія, зростання нападів алергії та ймовірність зараження від укусу енцефалітного кліща  – небезпека, яка очікує на нас в рясних заростях трави.

Правила благоустрою міста чітко зазначають, що обов’язки з викосу трави на територіях, що межують з приватними будинками, покладаються саме на їх власників. Недотримання Правил благоустрою міста тягне за собою складання адміністративного протоколу на порушника та накладання штрафу в сумі від 340 до 1360 грн.

Однак інспекція з благоустрою міської ОТГ створювалася зовсім не для виконання каральних функцій.

 

Наша головна мета – сформувати на території ОТГ таке суспільство, яке усвідомить, що дотримання Правил благоустрою зберігає наше міське середовище максимально екологічним та комфортним для всіх його мешканців. Кожен пункт Правил виписувався з думкою про здоров’я нинішніх та наступних поколінь біляївців. Ми завжди намагалися звертатися до покарання, як до останньої міри впливу на порушників. Перш за все, хочемо достукатися до сумління та совісті біляївці, майорівців, жителів Повстанського. А, головне, — до їх почуття власної безпеки.

Висока трава поряд з будинками – це не тільки неестетичний вигляд наших міських вулиць та провулків. Це, перш за все, велика загроза розповсюдження амброзії. Саме зараз ще є час, коли можна безперешкодно позбавитися цієї підступної рослини. Адже в період цвітіння – це один з найсильніших алергенів, який змушує страждати дорослих та дітей, знижує імунітет, позбавляє людину радості життя, вільного та неутрудненого дихання.

До уваги

 Амброзію потрібно знищувати до початку цвітіння: виривати (починаючи з ранньої весни) і компостувати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, адже вона розмножується тільки насінням. Якщо до цвітіння рослини не ліквідовані, треба перечекати період цвітіння, поки не утворяться зелені плоди. І саме в цей час скосити або вирубати і обов’язково спалити, щоб не висипалось насіння.

 Окрім того, висока трава, чагарники – це найкраща середа для розповсюдження кліщів. Багатьом людям здається, що ця загроза – примарна. Але, на жаль, в Україні часто трапляються випадки укусів кліщів. Вони переносять різні захворюванням, найстрашнішим з яких є енцефаліт.  Ті, хто вижив після нього, нерідко залишаються інвалідами на все життя.

Тож, шановні земляки! Не наражайте себе на небезпеку! Покосіть траву біля своїх дворів!

Інспекція з благоустрою звертається до всіх небайдужих жителів міської ОТГ! Якщо на Вашій прибудинковій ділянці – порядок, а на сусідній – безлад та буйство трави – зробіть зауваження сусідам. Звертаємося до депутатів міської ради з проханням провести роз’яснювальну роботу з жителями в своїх мікрорайонах. Тільки об’єднавши зусилля, ми зможемо вчасно та ефективно прибрати зайву траву з вулиць, провулків населених пунктів міської ОТГ. Пам’ятайте, висока трава – велика небезпека!

 

Інспекція з благоустрою Біляївської міської ОТГ
 

Коментарі (0)