ГоловнаНовини містаСуспільствоНА КРОК БЛИЖЧЕ ДО ЄВРОПИ

НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО ЄВРОПИ

15 травня 2017 - Halina

 

НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО ЄВРОПИ

Обнімітесь, мільйони,
Поцілуйтесь, мов брати!
Вічний Отче доброти,
Дай нам ласки й охорони!
Кого доля ощастила
Тим, що другові він друг,
Кого любить лада мила, —
Йдіть до нас в веселий круг.
Йдіть усі, хто зве своєю
В світі душу хоч одну!
Хто ж весь вік черствів душею —
Йди у іншу сторону.

Слова гімну Європейського Союзу, "Ода до радості"


 

11 травня, в День Європи в Україні, не лише вперше в історії над Біляївкою залунав гімн Євросоюзу «Ода до радості». У цей день Рада Європи зробила останній крок до лібералізації візового режиму з Україною, схваливши остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі.  Це історичне рішення. Україна зробила перший малесенький, але вагомий крок, до спільного європейського дому, до єдиного європейського цивілізаційного простору. Європейська спільнота відкрила для нас двері, сказавши, що раді нас бачити в гостях. Однак це лише початок довгого шляху, де кожен з нас повинен щось в собі змінювати, аби потрапити на рівних правах, а не як гість до великої європейської родини. Ніхто за нас цю роботу не зробить.

Минулого року випала нагода побувати в Польщі. І тоді ще написала коротенький пост на своїй сторінці у Фейсбуці, який хочеться процитувати зараз, бо саме такою я тоді побачила краєчок Європи:

 

  • Про стереотипи. Чомусь у нас всі дискусії щодо Європейського вибору зводяться виключно до розмов про сексуальні меншини. В той же час в Польщі я побачила абсолютно іншу рівність в правах. На вулицях набагато менше, ніж в Одесі дорогих автомобілів класу люкс, але гарні дороги для всіх. Рівність – це, коли люди різного віку від дітей до 65+ мають фінансову можливість, натхнення та сили вести активний  спосіб життя, радіти життю. В нічних клубах поряд танцюють люди абсолютно різного віку. І нікого це не бентежить. Коли на дорогах – всі рівні: пішоходи, велосипедисти та водії. Бо неможливо уявити, що права одних можуть бути зменшені за рахунок прав інших. Для всіх є своя інфраструктура. Рівність у правах – це громадський транспорт, оснащений всім для пересування людей на інвалідних візках, це вулиці, які будуються з урахуванням потреб всіх пасажирів: молодих та похилого віку. Ще – коли люди на інвалідних візочках – різного віку та статі просто так збираються пограти у футбол, бо для них в центрі Варшави обладнані спеціальні майданчики та є вся інфраструктура, щоб безбар’єрно рухатися містом. Це коли вздовж доріг стоять шумоізоляційні екрани, аби рух на дорозі не заважав жителям багатоповерхівок. Рівність всіх перед Законом – це, коли на колонах Будинку юстиції вибиті цитати з Конституції країни, бо вона не переписується під побажання кожного нового Уряду. А ще – це явища, які важко уявити собі в Україні – наприклад, можливість для громадян віддати 1% своїх податків на підтримку громадських організацій, які відповідають твоїм уподобанням та переконанням: займаються допомогою безпритульним тваринам, займаються соціальною реабілітацією дітей з неблагонадійних родин, допомагають матерям-одиначкам, займаються вирішенням екологічних проблем. Бо тільки сильне громадянське суспільство здатне на постійній основі контролювати дії влади та не дати їй оступитися та зійти зі шляху демократичного розвитку.

 

_________________________________________________________________________________________________________

Отримання безвізу не означає, що автоматично ми станемо країною з такими ж стандартами життя. Тут вже все залежить від нас. Від нашої наполегливості, бажання працювати та змінюватися. Ми показали, що дотримуємося саме такого цивілізаційного вибору. Але будувати Україну ми повинні самі, починаючи від ставлення до чистоти рідного міста, дотримання правил, сплати податків до шанобливого ставлення один до одного.

__________________________________________________________________________________

Вчора на очі потрапила цитата німецького вченого:

— Украина станет когда-нибудь новой Грецией: прекрасное место под Солнцем этого края, веселый нрав народа, его музыкальный талант, плодородная земля, когда-нибудь произойдет пробуждение: из малых племен, какими были и греки, восстанет большая, культурная нация, и ее границы будут простираться до Черного моря, а оттуда в далекий мир...

Написана вона у 18 столітті. А ще навіть не вийшли в дорогу. Так, зробили малесенький крок. Наші історичні мандри – крок вперед – три назад, ні до чого доброго не призвели. Ми, це варто визнати, не змогли збудувати країну з високими соціальними стандартами, якісним життям, захищеною старістю. Можливо, саме зараз настав той час, коли варто спробувати скористатися можливістю та змінити своє життя відповідно до європейського цивілізаційного вибору?

Для тих, хто давно виношував мрії побувати в країнах ЄС, повідомляємо інформацію, як саме можна скористатися безвізовим режимом, які документи для цього потрібні та яких правил варто дотримуватися.

Паспорт

Для того, аби скористатися безвізом, треба мати біометричний закордонний паспорт.

Але якщо у вас є діюча мультивіза в паспорті старого зразка, то ви зможете  продовжувати їздити по цій візі, як і раніше, поки не скінчиться термін її дії.
Чи можна мати одночасно пасторт старого зразка і біометричний? Так, це не заборонено. В обох паспортах лише проставлять відмітку з номером іншого паспорта.

В Біляївці такий паспорт можна оформити у відділі міграційної служби (приміщення Біляївського РВП, каб.№12) мати при собі:  паспорт громадянина України (ксерокопію та оригінал) та ідентифікаційний код (ксерокопію та оригінал). Якщо людина раніше вже отримувала  такий паспорт, але термін його дії вийшов, цей паспорт теж необхідно принести. Жодних інших документів більше не потрібно. Фото робиться тут же  на місці. 

2. Додаткові документи на кордоні

Цілком закономірно в мережі вже почали гуляти “страшилки” про те, що тепер треба з собою везти на кордон пакет документів включно з довідкою про те, що ви не верблюд про всяк випадок.

Насправді, й раніше на кордоні й при наявності візи у вас могли спитати підтверджуючі документи.

Позитив нинішньої ситуації в тому, що перелік документів, які треба мати з собою, є чітко визначений у Шенгенському прикордонному кодексі і саме зараз трапилася слушна нагода той перелік знайти та вивчити. При тому головне правило: від людей, що подорожують без віз, можуть вимагати ті самі підтверджуючі документи, що й у власників віз. Про жодні додаткові документи не йдеться.

В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

1)    мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);

2)    можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;

3)      мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином (це – пряма цитата із прикордонного кодексу);

4)      не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;

5)      не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин

6) у разі відсутності біометричного паспорта треба мати чинну візу.

Тож, звідси випливає, що мати з собою витяг з реєстру нерухомого майна або довідку з місця роботи не потрібно. Натомість, страховка, квитки, які на момент виїзду у вас придбані або заброньовані, бронь готелю, запрошення на певні заходи, квитки на виставки/ концерти, листи від ваших партнерів, карти маршрутів подорожі тощо вам можуть дуже допомогти при розмові із прикордонниками.

3. Перетин кордону  в напрямку Європи

До розмови з прикордонником варто підготуватися заздалегідь.

Перелік можливих запитань до вас є доволі стандартним:

– який кінцевий пункт вашої подорожі

– до якого населеного пункту прямуєте? Чи ще кудись в інше місце плануєте їхати?

– яка мета вашої подорожі?

– де будете мешкати?

– коли вертаєтеся назад? через цей же пункт пропуску чи інший?

– скільки у вас грошей у розпорядженні?

 

В залежності від ваших відповідей можуть виникати й похідні питання.

Наприклад, якщо у вас була мультивіза на рік, а ви скористалися з неї всього 3-ма днями в одну поїздку, то вас можуть запитати, чому так швидко повернулися.

Аби прикордонник швидше пересвідчився, що все гаразд, варто підготувати чіткі, зрозумілі й однозначні відповіді заздалегідь. Бажано – мовою тієї країни, куди в’їжджаєте. І бути певними, що ваші відповіді ви можете підтвердити документами або пояснити, чому цього документу у вас зараз нема.

4. Перетин кордону  в напрямку України

Ейфорія від раптової свободи може зіграти погану службу, а тому варто попіклуватися про те, аби не мати проблем при виїзді.

Варто добре запам’ятати – при безвізі буде діяти те саме правило, що й для шенгенських віз – ви можете перебувати в шенгенській зоні не більше 90 днів з будь-яких 180-ти. І це – дуже чутливе правило.

Ключові слова тут “будь-які“.

Вони означають, що 90 днів у вас розпочинаються не 11 червня, коли набуде чинності безвіз, а вираховуються безперервно.

Тобто, при перетині кордону в напрямку України  прикордонник відрахує 180 днів назад від поточної дати і пересвідчиться, що за цей період ви не провели у шенгені більше 90 днів. Якщо буде перебір – ви отримаєте депортацію та заборону на в’їзд на термін, який  залежить  від того, наскільки грубим є ваше порушення.

Це правило не стосується тих, у кого в цей період діяла національна віза або карта побуту.

 

До речі

Безвізовий режим відкриває українцям можливість вільного пересування Європою. Це — поїздки на вікенди, концерти, виставки, музичні і театральні фестивалі, футбольні матчі, пляжний відпочинок, до друзів та рідних.

Завдяки безвізовому режиму українці тепер можуть планувати поїздки спонтанно — хоч на завтра, — а також без ризику купувати квитки заздалегідь, користуючись акціями та знижками. Згодом, завдяки безвізу, очікується зниження цін на авіаквитки, вихід на ринок України нових лоукост-авіакомпаній. Це дасть ще більше можливостей подорожувати у країни ЄС.

Працювати в ЄС без візи не можна, але можна цілком легально шукати роботу. Вам не потрібна віза, щоб їздити на співбесіди, безпосередньо спілкуватися з роботодавцем, знайомитися з умовами роботи в компанії, до того, як ви дасте згоду на роботу. Ви зможете переконатися у безпеці та надійності компанії-роботодавця, а це особливо важливо, коли мова йде про кваліфіковану, високооплачувану роботу.

До того ж, безвізовий режим відкриває громадянам України безліч можливостей для розвитку бізнесу — це і пошук партнерів, і обмін досвідом, і участь у різних виставках, конференціях та інших профільних заходах.

Безвізовий режим дозволяє вчитися в ЄС у рамках короткострокових програм терміном не більше 90 днів. Для тривалого навчання доведеться оформити спеціальну візу, але короткі стажування, курси, семінари, участь в наукових конференціях, а також вибір університету або коледжу — все це стає доступним без візи.

Існує ще одна перевага безвізу — не настільки очевидна, але надзвичайно важлива для майбутнього країни. Щоб домогтися скасування віз, Україна провела цілий ряд реформ, прописаних у Плані дії щодо візової лібералізації з ЄС. Створення антикорупційних структур НАЗК і НАБУ, електронні декларації держслужбовців, реформи в сфері міграції, безпеки документів, захисту прав людини — все це стало можливим в результаті «безвізового діалогу» між Україною та Європейським Союзом.

 

Використана інформація з сайту http://openeurope.in.ua/

 

Коментарі (0)