ГоловнаНовини містаСуспільствоМИ ОТРИМАЛИ ВІДПОВІДЬ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЩОДО ЙМОВІРНОГО РЕМОНТУ У ПОЛОГОВОМУ

МИ ОТРИМАЛИ ВІДПОВІДЬ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЩОДО ЙМОВІРНОГО РЕМОНТУ У ПОЛОГОВОМУ

23 травня 2017 - Halina

 

МИ ОТРИМАЛИ ВІДПОВІДЬ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЩОДО ЙМОВІРНОГО РЕМОНТУ У ПОЛОГОВОМУ

В минулому році ми розпочали соціальну кампанію, аби привернути увагу до умов перебування та ставлення до жінок в пологовому відділені та відділені патології Біляївської ЦРБ.  На жаль, якщо якісь моменти дійсно змінилися, загальна картина залишається далекою від тієї, на яку заслуговують наші жінки. У світлі триваючої реформи медицини, на жаль, наші побоювання, які озвучувалися тоді, виглядають все більше песимістичними. Нагадаю, що ми тоді висловлювали занепокоєння, якщо більшість жінок їхатимуть народжувати до Одеси (з різних причин: ставлення медперсоналу, ремонти в палатах, якість медичного обслуговування тощо), то під час реформи скорочення розпочнеться з тих лікарень, які здаватимуться менш навантаженими. Нещодавно ми отримали нарешті відповідь на колективне звернення від керівника Одеської обласної ради А.І.Урбанського.

З відповіді йдеться:

 

«…остаточне рішення про фінансування капітального ремонту приміщень даного відділення та дооснащення його медичною апаратурою буде прийнято після затвердження Кабінетом Міністрів України меж госпітальних округів».

Зараз цей процес – із визначення центрів госпітальних округів, де працюватимуть потужні багато профільні лікарні, знаходиться в стадії обговорення. В першому проекті, який був оприлюднений на сайті МОЗ, в ньому було всього п’ять госпітальних округів, Біляївський район увійшов до Одеського госпітального округу. На днях новий проект, вже з 9 округами, оприлюднив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

В своєму мікроблозі на ФБ він написав:

«Презентував сьогодні концепцію розвитку системи охорони здоров’я в Одеській області. Найголовніші тези винесу окремо. Це те, що ми взяли за основу, те, на чому має триматися наша медицина, те, як буде виглядати найближчим часом ця сфера. Найважливіша сфера нашого життя.

— орієнтованість на пацієнта, а не на стіни лікарні, тумби або койко-місця. Пацієнти – не кріпаки! Тому ми не маємо права закріплювати їх за якоюсь конкретною лікарнею.

— модульний підхід до роботи районних та міських лікарень. Саме цей досвід, я вважаю, має вивчити МОЗ та розповсюдити на усю Україну.

— «emergency room» (відділення невідкладної допомоги) у кожній районній та міській лікарні. Створюватимуться на основі найкращого зарубіжного досвіду.

— формування 9 госпітальних округів, які ми змоделювали на основі аналізу статистики та реального вибору пацієнтами медичних закладів. Програму розробляли спеціалісти, лікарі. Цей підхід якісно відрізняється від того, що раніше пропонувалось українському пацієнту. Тож, принаймні мешканці Одеської області можуть бути певні, що після реалізації запланованих змін надання медичних послуг якісно підвищиться.

 

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006307817150&pnref=story

В цьому новому проекті Біляївський та Роздільнянські райони входять в один госпітальний округ №2. Центр госпітального округу точно не вказано, з інфографіки можна лише здогадатися, що наша лікарня точно там врахована. За нашою інформацією, визначення центру відбудеться після затвердження меж госпітальних округів Кабміном. В якому вигляді вона збережеться, якщо цей проект буде затверджено, з усіма відділеннями чи з деякими, стане вона центром госпітального округу чи ні – такою інформацією ми наразі не володіємо. Тож тримаємо руку та пульсі та продовжуємо інформувати жителів ОТГ про ситуацію.

Окремо хочеться звернутися до всіх представників міської, а передусім до районної влади, яка є балансоутримувачем лікарні. В межах бюджетних можливостей потрібно витрачати кошти на поліпшення зовнішнього вигляду лікарні, палат, підвищення комфорту для пацієнтів. Медперсоналу необхідно змінювати своє ставлення до пацієнтів на ще більш професійне, лояльне та ввічливе. Пам’ятаймо, що обрання саме нашої лікарні центром госпітального округу – це не лише питання збереження великої кількості робочих місць,  це, передусім, шанс для лікарні отримати належне фінансування, сучасне медичне обладнання. І, головне, — продовжувати  надавати медичну допомогу жителям ОТГ.

Коментарі (0)