ГоловнаНовини містаСуспільствоГРУПА МАЛОЛІТНІХ ЖИТЕЛІВ МІСТА НІВЕЧИТЬ ГРОМАДСЬКЕ МАЙНО ТА Б’Є ПЕРЕХОЖИХ

ГРУПА МАЛОЛІТНІХ ЖИТЕЛІВ МІСТА НІВЕЧИТЬ ГРОМАДСЬКЕ МАЙНО ТА Б’Є ПЕРЕХОЖИХ

3 травня 2017 - Halina

 

ГРУПА МАЛОЛІТНІХ ЖИТЕЛІВ МІСТА НІВЕЧИТЬ ГРОМАДСЬКЕ МАЙНО ТА Б’Є ПЕРЕХОЖИХ

Ця тема давно на слуху. Хтось палками позбивав всі квіти на центральних вулицях. Хтось понівечив ялинку та обірвав з неї іграшки. Хтось – гойдалки. Переважно за цими подіями стояли місцеві діти та підлітки. Ми качаємо головами та забуваємо про ці випадки на другий день. Але буквально на днях трапилась надзвичайна ситуація. Група малолітніх дітей та підлітків напали та побили просто серед вулиці двох літніх людей, знімаючи це на відеокамеру мобільного телефону.

Один випадок стався на вулиці Кипенка, інший – на Гагаріна. Можливо, їх було більше. Але тут постраждалі написали заяву до міліції. За моєю інформацією були випадки, коли ця ж група нападала на інших дітей, вимагаючи від них віддати їм мобільний телефон, інші цінності. Однак там вчасно втрутилися дорослі, тож до бійки справа не дійшла. Кістяк цієї групи складається з двох братів, а також кількох інших дітей, які виховуються в родинах з неблагополучним кліматом. Щодо одного з хлопців в інспекції є 11 заяв від жителів міста. Дві  щодо побиття – це лише з останніх.

Для початку я звернулася до інспекції сектору ювенальної превенції Біляївського ВП ГУМП в Одеській області. За словами інспекторок, на сьогодні справа щодо позбавлення мами батьківських прав та вилучення дітей розглядається в суді.

Звісно, я не могла не поцікавитися, а які превентивні міри були прийнято. Адже є декілька служб, які мають займатися профілактичними бесідами, соціальним супроводом таких родин. Однак, як бачимо, картина дуже печальна.

_____________________________________________________________________________________________________

 • Нещодавно всією Білявкою ми шукали 7-річного хлопчика, — розповіла мені одна з інспекторок, — який втік з дому. Знайшли в м.Одеса, в Малиновському району. Це була перша година ночі, тож на ніч потрібно було хлопця десь залишити до з’ясування всіх обставин. Однак коли зателефонувала до керівника районної служби у справах дітей Біляївської РДА Г.Д.Грозова з проханням розмістити дитину в центрі соціально-психологічної реабілітації «Надія», вислухала, що місць немає, що дитина не з району, а з Біляївки, тож мені варто телефонувати меру. Зараз в Біляївці вже є свій фахівець з питань таких дітей Т.А.Малєвська, ми почали співпрацювати з нею. Однак ситуація дійсно дивна. Бо потребує комплексного підходу до вирішення проблеми всіх служб, громадськості, школи.

  Агресія з боку підлітків – потужний сигнал місцевій громаді, позаяк це результат емоційної соціальної незадоволеності дитини. З якоїсь причини дитина отримала мало любові, уваги, а як висновок – мало позитивних емоцій. Але дитині треба допомогти перейти на сторону “добра”.

  Зі статті«Агресивна поведінка дітей – це їхній крик про допомогу». Громадський простір, Wika Solonitsyna, спів засновниця Центру АХАЛАР (Чернігів). Багато років працює як консультант, лайф коуч та тренер.

  https://www.prostir.ua/?blogs=ahresyvna-povedinka-ditej-tse-jih-kryk-pro-dopomohu

  ____________________________________________________________________________________________________________________________

  Весь час, обговорюючи цю тему з різними представниками соціальних служб, я намагалася почути, як саме ми могли б впливати на цю ситуацію. Позбавити родину батьківських прав, дитину — волі, ізолювати та утримувати її в закритих інтернах – ось такі заходи пропонувалися. Хоча покарання є ознакою повного безсилля та безпорадності всіх – школи, соціальних служб, влади, ЗМІ. Адже що ми отримаємо, коли будемо рухатися тільки шляхом покарання? 

 • Ці діти, через рік-другий, все одно повернуться в громаду вже не агресивними підлітками, а дорослими злочинцями, які набудуть нових навичок з середовища.
 • Вони створять сім’ї та народжуватимуть нових членів нашої громади, виходячи з тих стереотипів, які вже в них закладено родинами та суспільством. Проблема зростатиме.
 • Ми забудемо про той час, коли у Біляївці спали з відкритими дверима та вікнами, коли діти спокійно гралися на вулиці, йшли додому зі школи. І жодні камери та відеонагляд нікого не вбереже.
 • Сьогодні ми лише розпочинаємо цю тему. Пропонуємо нашим читачам долучитися до неї. Що саме ми як громадскість можемо зробити, щоб вплинути позитивно на такі родини? Телефонуйте нам або пишіть в коментарях та на пошту: visti_bilyaivki@ukr.net

   

  Коментар в тему

  — Ми прекрасно усвідомлюємо цю проблему. На мій погляд, одним з моментів, які зможуть її вирішити, буде вкладання власних та залучених гранатових коштів в спортивні майданчики, дитячі ігрові майданчики, в культурні та просвітницькі заходи. Зараз ми вивчаємо також міжнародні програми, які дозволяють залучити до міста фахівців, які зможуть попрацювати з такими родинами, дати нам кваліфіковані поради, як вибудувати стратегію роботи з ними. Це дійсно великий виклик часу, скрутної економічної ситуації, відсутності комплексної програми взаємодії з такими родинами. Хочу зазначити, що ми в місті змогли впритул зайнятися цією проблемою, співпрацювати зі школами тільки зараз, після створення ОТГ.

   

  Н.А.Гончаренко,

  заступник міського голови з соціально-економічних питань

Коментарі (0)