ГоловнаНовини містаОсвітаОСВІТЯНСЬКОЮ ГАЛУЗЗЮ НАШОЇ ГРОМАДИ ВІДТЕПЕР ОПІКУВАТИМЕТЬСЯ МІСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

ОСВІТЯНСЬКОЮ ГАЛУЗЗЮ НАШОЇ ГРОМАДИ ВІДТЕПЕР ОПІКУВАТИМЕТЬСЯ МІСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

8 лютого 2016 - Halina

 

ОСВІТЯНСЬКОЮ ГАЛУЗЗЮ НАШОЇ ГРОМАДИ  ВІДТЕПЕР  ОПІКУВАТИМЕТЬСЯ МІСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

Про завдання новоствореного управління, реформування освіти, нововведення та зміни в середній школі -  в нашому інтерв’ю з начальником Управління освіти сім’ї молоді та спорту  Біляївської міської ради Кобзар Людмилою Василівною (на фото)

?Людмило Василівно, нещодавно розпочало роботу  Управління освіти сім’ї молоді та спорту  Біляївської міської ради, яке Ви очолили.  Розкажіть, будь ласка,  про його структуру, завдання та  повноваження?

Л.В. 24 грудня 2015 року рішенням Біляївської міської ради було утворено  Управління освіти,  сім’ї,  молоді та спорту. З огляду на назву можна зрозуміти перелік питань, якими займатиметься управління. Найголовніше з них – забезпечення виконання права громадян на отримання загальної середньої освіти. У складі управління працюватиме відділ фізичної культури та спорту та відділ сім’ї  і молоді. Раніше функціонально цю роботу виконували працівники Біляївської міської ради. Відтепер ці функції передано нам. На разі  формується штат цих відділів, розробляються положення, формуються основні завдання, які стоятимуть перед працівниками. В апараті управління поки що працюють  два спеціаліста з освіти – я, а також головний спеціаліст Лупашко Наталія Іллівна, яка займається питаннями дошкільної освіти. З 1-го липня, коли чотири школи Біляївської об’єднаної територіальної громади перейдуть у ведення  міського управління освіти, штат головних спеціалістів буде  укомплектовуватися і ми запрацюємо на повну силу. Хочу зауважити, що управління ставить перед собою завдання не контролювати роботу навчальних закладів, а допомагати в організації і забезпеченні навчального процесу, співпрацювати з педагогічними колективами, не порушуючи їхнє право на  автономію, яке  законодавчо буде  закріплено в новому Законі «Про освіту».  

?Працівників-педагогів хвилює питання процедури переходу  з районного управління — в управління міської ради, наскільки воно буде безболісним?

Л.В. Це питання ми ретельно вивчаємо і  намагаємось знайти  юридичні шляхи такого переходу, який би найменшим чином, або взагалі не впливав на трудові відносини працівників з навчальною установою. 

?Можете сказати, які зміни чекатимуть шкільну освіту у разі прийняття  законопроекту «Про освіту»?

Л.В.  Зараз ми знаходимось в очікуванні дуже важливого закону для освітян, який визначить напрямки роботи на найближчі 15 років.  Щодо змін. Заступник  Міністра освіти і науки України  Павло Хобзей   під час нещодавньої зустрічі з керівниками навчальних закладів та управлінь Одеської області, на якій я також була присутня,  зазначив, що в рамках освітянської реформи, якщо парламент прийме проект, планується перехід до 12-річної загальної середньої освіти. Тобто  1-4 класи – це буде початкова школа, 5-9 — базова школа  і  10-12 класи – старша школа, або  її також називають профільною.

?З якого року планується перехід до 12-річної системи навчання в школах?

Л.В. Знову ж таки,  за словами заступника міністра, спочатку перехід планувався на 1 вересня 2017 року.  Тепер  говорять про 2018-й рік. Тобто діти, які підуть до 1-го класу у вересні 2018 року, навчатимуться за 12-річною системою. А учні, які у 2018 році перейдуть до 10-го класу, якщо дозволить матеріальна база,  вже вчитимуться у старшій (профільній ) школі.  Готуватися до реформації освіти паралельно буде і громада, яка матиме повноваження вирішувати питання структури мережі загальноосвітніх навчальних закладів.  Управління  освіти ставить перед собою завдання розробити варіанти проектів створення так званої опорної  школи на території нашої об’єднаної громади.  Тобто це буде  базовий  навчальний  заклад, оснащений сучасною матеріально-технічною базою,  для отримання повної загальної середньої освіти. У цій школі навчатимуться всі учні старшої школи нашої громади. Обговорюється варіант створення такої опорної школи на базі однієї з Біляївських ЗОШ. Звісно, для цього необхідно буде вкласти в неї відповідні ресурси для створення  усіх необхідних  умов. Ми дотримуємось думки, що опорна школа повинна мати академічний профіль з декількома напрямами (наприклад, фізико-математичний, гуманітарний, природничий тощо). Втім,  це питання знаходиться поки що  на стадії вивчення, воно буде ще неодноразово обговорюватися, виноситися на громадські слухання, і лише після цього  прийматиметься  якесь  рішення. 

Якщо у когось виникатимуть якісь питання або необхідність отримати  певні роз’яснення,  до Управління освіти,  сім’ї, молоді та спорту  Біляївської міської ради  можна звертатися  за номерами  телефонів:  2-57-04,  2-57 19 

 

 

Коментарі (0)