ГоловнаНовини містаОсвітаМІСЬКА ВЛАДА ТА ПРЕДСТАВНИКИ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОБГОВОРИЛИ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ НАШОГО МІСТА

МІСЬКА ВЛАДА ТА ПРЕДСТАВНИКИ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОБГОВОРИЛИ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ НАШОГО МІСТА

13 січня 2016 - Admin

 

МІСЬКА ВЛАДА ТА ПРЕДСТАВНИКИ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОБГОВОРИЛИ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ НАШОГО МІСТА

З допомогою ІГ «Молодіжна рада» редакція "ВБ" заздалегідь  підготувала анкети для учасників форуму. Анкети містили запитання різного плану, які дозволили нам дізнатися, чим цікавиться шкільна молодь, які має ідеї, чим би хотіла займатися, участь в яких проектах була б їй цікавою.
За словами модератора форуму, заступника міського голови Н.А.Гончаренко, міська рада з великим задоволенням вітає учнівську молодь, яка виявила бажання взяти більш активну участь у житті рідного міста та пообіцяла сприяння в реалізації заходів, проектів, які вони пропонуватимуть. Єдина умова:

 


— За молодь ніхто нічого робити не буде. Підтримка, сприяння, будь-що, але головними ініціаторами, виконавцями, повинна бути саме молодь. Головна мета такої роботи забезпечити школярам міста найбільш сприятливі умови для розвитку талантів та здібностей в рідному місті, налагодження добрих колегіальних стосунків між школами, виховання любові до рідного міста та країни.

 


Кожна з трьох шкіл презентували свої проекти. Найбільш ретельно до цього завдання поставилися учні Біляївської ЗОШ №3. Президент учнівського самоврядування школи Ігор Догадаєв запропонував чимало цікавих ідей, частина з яких неодмінно знайде втілення в культурно-освітньому житті міста: танцювальні батли, благодійні ярмарки, соціальні акції. На диво, хоча ми очікували, що увагу в своїх проектах учні зосереджуватимуть на розвагах, діти більше говорили, що в них є потреба у задоволенні різного роду освітніх потреб. Так, учениця ЗОШ №1 Даша Яковець запропонувала на рівні міста організувати клуб з вивчення англійської, куди запрошувати native speakers (людей, для яких англійська є рідною мовою). Багато ідей пропонували представники ІГ «Молодіжна рада» Олена Яворська, Костянтин Кравчук: школа лідерів, проведення виставок виробів учнів шкіл об’єднаної громади, різноманітних культурно-розважальних заходів, типу «Fashion-week», театральних батлів тощо. Дуже цікаві ідеї з екопроектів пропонувала Президент учнівського самоврядування ЗОШ №2 Анастасія Гіжиця. Зокрема, поширити на всі міські школи проект ЗОШ №2 зі збору та передачі на утилізацію енергоощадливих лампочок. Обговорювали ще одне питання, яке гальмує проведення вечірніх загальноміських заходів – проблема з тим, що школярі під час їх проведення, як це не дико лунає, зловживають алкоголем. Звісно, в залі зібралися ті діти, які, скоріш за все, не мають таких проблем. Однак було цікаво почути їхню думку, щоб могло вплинути на порушників. Діти називали такі речі: громадські роботи для порушників, залучення батьківських комітетів до проведення заходів, суворе покарання власників магазинів, де дітям продають алкоголь тощо.  

 

 

Ще одне сильне враження від спілкування з учнівською молоддю – надмірна сором’язливість у висловлюванні своїх думок. Діти бояться помилитися, бояться говорити, соромляться однолітків та незнайомих дорослих. Хоча сьогоднішнє суспільство вимагає від тих, хто хоче стати успішним, зовсім інших якостей. Тож, результатом обговорення стала ідея запровадити через деякий час на рівні міста дискусійний клуб. Обиратимемо різні актуальні теми, запрошуватимемо цікавих лекторів та пропонуватимемо дітям спробувати себе в дискусіях, у висловлюванні думок перед аудиторією однолітків.  Ще одразу хочеться відповісти на запитання від вчителів, які також вже лунали на форумі: «Хто це робитиме все, чи не заважатиме це освітньому процесу». Звісно ж, ми не ставимо за мету втрутитися якимось негативним чином в освітній процес, змусити дітей кинути навчання та віддатися розвагам, або перекласти ці ініціативи на плечі вчителів, яким і без того є, чим зайнятися Навпаки, наша мета, напевно, не відрізняється від тієї, яку перед собою ставлять школи – виховати розумну, перспективну, освічену, самостійну, реалізовану та успішну молоду людину. Ми, звісно, будемо підстроюватися зі своїми заходами під канікулярний час, максимально співпрацювати з учнівським самоврядуванням. Дозвілля – це лише один з небагатьох напрямків співпраці, основний акцент все ж таки буде на освітніх, соціальних проектах. Тому, переконані, що місто школам тут буде партнером та помічником.  Зараз всі пропозиції, ідеї, які ми отримали, вивчаються, опрацьовуються, на їх основі міська рада розроблятиме стратегію своєї роботи з молоддю на наступний рік. В планах – проведення такого ж форуму для молоді, яка є студентами або молодими фахівцями. 

Коментарі (0)