ГоловнаНовини містаОсвітаЧИ ПІДТВЕРДИТЬ БІЛЯЇВКА ЗВАННЯ МІСТА КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ?

ЧИ ПІДТВЕРДИТЬ БІЛЯЇВКА ЗВАННЯ МІСТА КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ?

24 травня 2016 - Halina

 

ЧИ ПІДТВЕРДИТЬ БІЛЯЇВКА ЗВАННЯ МІСТА КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ?

Нещодавно серед команд шкіл Біляївського району в селі Яськи проходила дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура» (Сокіл). Мета гри — національне і військово-патріотичне виховання учнівської молоді засобами етнічної, фізичної культури і спорту, історичних та військових традицій Українського козацтва. Діти три дні жили в справжніх польових умовах, змагалися в перетягуванні канату, долали туристсько-спортивні смуги перешкод, змагалися в інтелектуальних конкурсах на знання історії українського війська, вишколу, добрих справах та вміння надавати першу допомогу. Окрім того, хлопці та дівчата спілкувалися поміж собою, дізнавалися багато про історію рідного краю та України.

За організацію заходу відповідало Біляївське районне управління освіти, але цього разу до проведення гри було залучено і волонтерів. Зокрема, участь у судейській команді брали два депутата Біляївської міської ради А.М.Крачков та А.О.Руденко.

Своїми враженнями від побаченого поділився з «ВБ» Андрій Миколайович Крачков:

— В грі брали участь дві біляївські команди – ЗОШ №1 та ЗОШ №2. На жаль, команда ЗОШ №3, яка, до речі, завжди славилась своїм національно-патріотичним вихованням, цього разу пропустила змагання. Хочу сказати, що наші діти проявили себе дуже непогано, були справжніми молодцями. Вони посіли не перші, але й не останні місця. Переконаний, що в них є дуже великий потенціал, потрібно лише більше підтримки від дорослих. Разом з іншими членами журі мали змогу подивитися на устаткування, обладнання, форму, презентації команд, які посіли перші місця – і зрозуміли, до чого потрібно прагнути нашим командам, за які ми, звісно, вболівали в душі, хоча і були неупередженими суддями.

Про наше місто співається – «Віват, козацька слава, Біляївко моя!» Наше місто, дійсно, останнє в Україні пристанище чорноморських козаків. В жилах біляївців тече козацька кров,  і підростаюче покоління повинно дуже добре знатися на своїй історії, традиціях. В цьому їм просто зобов’язані допомогти дорослі, зокрема, наші козацькі об’єднання, взявши шефство над трьома школами та гідно підготувавши молодь до змагань наступного року. Адже мова йде не лише про захист честі школи. Це певний виклик всій козацькій спільноті міста. На що ми здатні? Об’єднавши зусилля школи, місцевих осередків козацтва, переконаний, що наші діти наступного року повернуться переможцями змагання та підтвердять, що є нащадками козацького роду та жителями міста козацької слави. Перемога, як і програш – це справа колегіальна. Один в полі – не воїн. Я бачив списки тих, кому дякували школи-переможці – цілі колективи педагогів, класних керівників, музичних керівників та оформлювачів працювали з командами. І ми, дорослі, повинні показати нашим дітям приклад того, як вміємо гуртуватися та разом працювати на результат. Адже допомогти потрібно саму малість, – оформити належним чином рій (прим.ред.: в козацькій термінології  — загін), десь допомогти з формою, з виготовленням хоругв тощо.

Тож, шановна козацька спільното, виклик кинуто, приймаєте? Підготуєте,   звісно, разом зі школою, команди до наступного змагання у військово-патріотичній грі «Джура» (Сокіл)? Чи без бою здамо позиції козацького міста?

Окремо хочу подякувати мужнім та прекрасним дітям, учасникам шкільних команд за участь у змаганні, захист честі школи та міста, їх батькам, які їх виховали належним чином, вчителям, які тренували та супроводжували.

Біляївська ЗОШ №1.Яковець Даря, Довженко Єлизавета, Семенченко Катерина, Харитонов Микола, Попов Владислав, Калюжний Максим, Макаревич Владислав, Сєрєнков Артем, вчителі А.В.Купрацевич, Г. І. Мудріченко.

Біляївська ЗОШ №2.Бова Дмитро, Павлюк Богдан, Горлевий Владислав, Бакал Володимир, Датій Катерина, Підмазко Тетяна, Олефіренко Олексій, Станіславчук Микита, викладачі Кліменко О.С., Тямчик М.М.

Дякуємо вам, наші діти,  бажаємо успіху та перемог в наступних змаганнях.

 

__________________________ "__________________________

 

Батьківський колектив та керівник козацького рою «Залізний Легіон» Біляївської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів оголошує подяку підприємцю Івасів Михайлу Миколайовичу, який надав спонсорську допомогу під час проведення І туру військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).

Дякуємо Вам Михайло Миколайович за вагомий внесок та щиру підтримку нашого козацького рою в цей складний час.

З повагою батьківський колектив козацького рою «Залізний Легіон»

та керівник

Купрацевич А.В.

____________________________________________________________________________________________________________________

 

Коментарі (0)