ГоловнаНовини містаМедицинаВ Біляївській ЦРЛ з'явилися наліпки, що закликають повідомляти про факти корупції

В Біляївській ЦРЛ з'явилися наліпки, що закликають повідомляти про факти корупції

31 березня 2016 - Halina

 

В Біляївській ЦРЛ з'явилися наліпки, що закликають повідомляти про факти корупції

Цього понеділка всі мешканці міста та району, які приїхали до Біляївської ЦРЛ звернули увагу на дві речі. Перша — температурний режим в ЦРЛ, друга — поява наліпок із закликом повідомляти факти корупції на вказані на наліпках номери телефонів.

Щодо першого питання,  то  в лікарні дуже холодно через  вимкнену систему опалення. Причина в тому, що через зміни в законодавстві та цілу низку обставин, невчасно було проведено тендерну процедуру на закупку газу, що призвело до заборгованості Біляївської ЦРЛ перед газопостачальною компанією, а це, в свою чергу, призвело до перекриття постачання газу. За словами головного лікаря Біляївської ЦРЛ В.С.Маковецького наразі більшість проблем врегульовано, проплата буде здійснена та опалення увімкнуть в 10-их числах квітня. Зауважу, що така ситуація зберігається і в низці інших об'єктів міста, наприклад, в районному Будинку культури. Випереджаючи запитання жителів міста, відзначимо, що всі ці об'єкти не знаходяться на утриманні Біляївської міської ради. В усіх об'єктах Біляївської міської ради (багатоквартирні будинки селища, дитсадки, комунальні підприємства, будівля міської ради — опалення працює та буде вимкнуто згідно з графіком). Міська рада вчасно провела всі необхідні тендерні процедури, вчасно проводить розрахунки з газопостачальним підприємством, ми, як завжди, першими в області отримуємо дозвіл ввімкнути опалення, і, як завжди, опалюємо всі об'єкти або ж за графіком, або ж, у разі особливої погоди, за температурним режимом за вікном. Жодних збоїв в цій системі не було, і, будемо сподіватися, не буде.

Щодо другого питання, то причина появи наліпок — продовження роботи громадської антикорупційної ради при Біляївській РДА. Біля кожного кабінета поліклінічного та стаціонарного відділення з'явилися заклики до пацієнтів та відвідувачів лікарні — повідомляти інформацію про корупційні діяння лікарів безпосередньо голові Біляївської РДА А.К.Жумаділову. У разі, якщо від Вас вимагають винагороду за надання медичної допомоги, відмовляються надати медичну допомогу без оплати — не мовчіть. Розповсюдженням наліпок займалися члени ГО "Самопоміч-Біляївка", а також члени антикорупційної ради при Біляївській РДА — Євген Зубков та Денис Синтюк.

 

Тільки усією громадою ми зможемо виправити ситуацію, яка склалася в медицині. Окрім того, за цими ж номерами можна телефонувати у разі, якщо медпрацівник повівся з Вами негідно, порушуючи професійний кодекс медичного працівника.

 

"Пам'ятайте, той, хто пропонує хабар, хто мовчить, якщо його права порушуються — так само винен у ситуації в медичній галузі, як і той, хто вимагає, приймає хабар, поводить себе негідно"

 

 

Окремо хочеться звернутися до порядних, чесних, професійних та людянних медичних працівників. Нехай ці наліпки особисто Вас не ображають. Ми абсолютно переконані, що гарних та порядних лікарів, які віддають роботі сили, емоції, професіоналізм в десятки разів більше, ніж тих, хто створює негативний імідж медицині. Зупинитися хочеться ще на одному моменті. Дуже хочеться розібратися -  чи дійсно у нас все так погано з медициною, чи наш народ, як завжди, просто за звичкою на все скаржиться. Кількість  телефонних дзвінків на "гарячу лінію" зможе допомогти розставити крапки над "і". Якщо цих дзвінків буде багато — то, зрозуміло, що ситуація критична. По кожному з дзвінків керівництво Біляївської районної РДА пообіцяло розібратися та винести справедливе рішення. У разі, якщо дзвінків не буде, або їх буде мало, то стане зрозумілим, що проблема або ж перебільшена, або ж наших жителів все влаштовує в медицині. І нарікати потрібно тільки на себе.

 

 


 

Коментарі (0)