ГоловнаНовини містаМедицинаЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ – ЗАМАСКОВАНА НЕБЕЗПЕКА

ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ – ЗАМАСКОВАНА НЕБЕЗПЕКА

11 березня 2016 - Halina

 

ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ – ЗАМАСКОВАНА НЕБЕЗПЕКА

Минулого тижня в Біляївської ЗОШ №1 відбулася зустріч учнів старших класів з лікарем-наркологом Біляївської ЦРЛ  Постолатієм Олександром Петровичем та лікарем-фтізіатором  Ткаченко  Олександром Анатолійовичем.

Ініціаторами зустрічі виступили адміністрація школи та педагогічний колектив,  які  дуже занепокоєні популяризацією останнім часом серед учнів електронних сигарет.

У формі лекції  Олександр Петрович спочатку розповів старшокласникам про будову та склад е-сигарети, даючи чітко зрозуміти, що нешкідливі, на перший погляд, електронні сигарети, насправді несуть  в організм людини  небезпечні  для здоров’я речовини.

— Електронні сигарети традиційно розглядаються,  як здорова альтернатива сигаретам звичайним, проте цілий ряд досліджень, проведених в останні роки, показав, що ці прилади  не такі вже й  безпечні для здоров’я. Так, електронна сигарета не випускає дим, замість нього курець вдихає пар, який виробляється з рідини в спеціальному картриджі.  Однак ця рідина містить  нікотин, який у великих дозах потрапляє до організму.  Е-сигарети не досліджені до кінця. Їхній пар, окрім нікотину,  може містити і шкідливі речовини. Хоч виробники вказують  відносно безпечний склад в маркуванні, однак цього ніхто не перевіряє, тому в картриджі може бути наявна чи не вся таблиця Менделєєва. Ані картриджі, ані електронні сигарети не підлягають обов'язковій сертифікації. Це розв'язує руки недобросовісним виробникам, які спокійно можуть виробляти неякісні або зовсім небезпечні підробки. Е-сигарети не сертифіковані жодною з організацій охорони здоров'я світу. Висновок такий – не потрібно займатися самообманом.  Е-сигарети так само, які і звичайні,  шкодять здоров’ю, викликають звикання, спричиняють ряд захворювань.  І  особливо небезпечний їх вплив — на молодий організм  підлітків. Молодь повинна орієнтуватись на здоровий спосіб життя. Вибір – за Вами.

Далі лікар-фтізіатр Олександр Анатолійович розповів учнівській аудиторії  про перші ознаки туберкульозу та шляхи попередження цього захворювання. А саме –  до 15- річного віку робити проби Манту, а з 15 років раз на рік проходити флюорографію.  Для багатьох учнів здивуванням стала інформація про те, що мікобактерій туберкульозу у замкненому просторі може зберігатися до 24 годин. І те, що вакцинація БЦЖ не дає 100% захисту від цієї хвороби. Що на сьогодні туберкульоз – це вже хвороба не лише бідних та неблагонадійних. А з 1995 року вона переросла в епідемію.  Ось тому  дуже важливо дотримуватись правил гігієни, мити руки з милом після відвідання громадських місць, у приміщеннях або транспорті  триматися подалі від людей, які кашляють. А при перших симптомах – в’ялість, зниження ваги, кашель більше 2-3 тижнів, сильне потовиділення вночі – не зволікати і звертатися до лікарні.

Автор — Галина Вауліна

Коментарі (0)