ГоловнаНовини містаЛюди і містоТРІШЕЧКИ ТЕПЛА ДЛЯ НИХ - КРАЩЕ МІСТО ДЛЯ КОЖНОГО

ТРІШЕЧКИ ТЕПЛА ДЛЯ НИХ - КРАЩЕ МІСТО ДЛЯ КОЖНОГО

13 грудня 2016 - Halina

 

ТРІШЕЧКИ ТЕПЛА ДЛЯ НИХ - КРАЩЕ МІСТО ДЛЯ КОЖНОГО

3-го грудня відзначається День прав людей з інвалідністю. Осторонь цього не змогла бути і наша громада. Від імені всіх жителів ОТГ часточку уваги, тепла, допомоги намагалися передати наших людям з інвалідністю представники Біляївської міської ветеранської організації (Л.О.Степаненко), благодійної організації Червоний хрест (керівник біляївського осередку Ж.О.Приходько), організована поїздка була Біляївською міською радою. Звісно, в один день відвідати всі родини, які стикнулися з проблемами – неможливо. Тому благодійна акція була спрямована на тих, хто самотній, хто потребує особливої уваги та підтримки.

В рамках акції тим, хто цього потребує, передали ходунки, аби люди мали змогу пересуватися не на двох палках, не повзаючи з кімнати в кімнату, тримаючись за стінки, не опираючись на низький стілець, а з приладом, який пристосований для цього.

Знали б ви, скільки за цю невеличку подорож почуто, побачено болі, страждань, до якого відчаю та самотності доторкнулися. Люди з інвалідністю, особливо похилого віку, самотні – це ті, кому ми повинні виявляти якомога більше уваги щодня. Адже ніколи не знаєш, чи не опинишся ти на їх місці. Інколи через випадковість, через трагічний збіг обставин люди втрачають  здоров'я та можливість рухатися вільно. Після таких відвідувань починаєш по-іншому дивитися на життя. Всі якісь побутові дрібниці, проблеми, навіть платівки з новими цифрами – здаються мізерними та неважливими,  якщо ти маєш змогу рухатися, бачити, чути; якщо ти вільний в своєму пересуванні, а не прив'язаний до чотирьох стін; якщо ти не самотній/самотня, а у тебе є рідні та близькі люди, друзі, хтось, до кого можеш прихилитися та відчути людське тепло. Нічого важливішого цього по суті немає. Все інше можна виправити, змінити, перетерпіти. Тільки це — справжня радість та багатство. А ще – будь-що необхідно залишатися людьми та оптимістами. Це висновок зі спілкування. Бо навіть великі страждання та випробовування переносяться простіше, коли не впадаєш у відчай.

 

Хочу попросити всіх. Якщо поряд з Вами живуть самотні люди з інвалідністю, просто самотні люди похилого віку, — не пошкодуйте годинки часу, фруктів або тістечок — відвідайте їх. Трішечки тепла для них — краще місто для кожного. Буває вранці їдеш в автобусі «Біляївка-кільце» і стаєш свідками агресивного ставлення людей один до одного. Ця хвиля ненависті виходить з салону та розходиться містом: йде до лікарні, в черги, до колективів та родин. А знаєте, як її подолати? Мудрі люди кажуть є два способи.

 

Перша — молитва. Не всі вміють, не всім вдається. Друга порада підходить для всіх: підіть і просто допоможіть кому-небудь. Неважливо, кому. Бійцю, бабці, сусіду, хворому. Це точно дозволить вашому серцю згадати заповіт любові, навіть якщо розум затьмарений. Це точно змінить наш світ та зробить його кращим!

Коментарі (0)