ГоловнаНовини містаКультураУнікальній біляївській святині потрібна допомога

Унікальній біляївській святині потрібна допомога

23 лютого 2016 - Halina

 

Унікальній біляївській святині потрібна допомога

Уважаемые жители, дорогие братья и сестры!


 На сегодняшний день в Свято-Николаевском  храме  ведутся высотно-ремонтные работы по реставрации  большого купола.  Многим людям нашего района и города этот храм дорог,  как память их первых духовных шагов в этом земном мире. Он также нами любим  и почитаем, как  непрерывный и неугасимый источник духовной благодати. Он с нами прожил и выстоял в  эпохально-тяжкое и безбожное время… Сегодня храм просит Вашей помощи! Есть потребность  в  материальных  и денежных средствах. Обращаюсь ко всем Вам с просьбой помочь собрать эти средства, пожертвовать по возможности на ремонт купола храма.


Для оказания  любой благотворительной помощи можно обратиться прямо в Свято-Николаевский храм или связаться по тел. 067 743 64 75(Киевстар), 073 063 03 91(Лайф).
С уважением к Вам, настоятель храма священник Виктор

 

 

Для довідки:

Свято-Успенський храм було збудовано у 1806 році, а вже у 1897 жителі почали піднімати питання про будівництво ще однієї церкви. Рішення про будівництво Свято-Миколаївського храму приймалося на сході громади. До речі, це ще одне свідчення того, якими темпами завжди розвивалася Біляївка Для пояснення, необхідно сказати, що церкву, зазвичай, будували у центрі населеного пункту, а кладовище знаходилося у найвіддаленішій точці, на межі села. Тож, уявіть, як розрослося село лише за 90 років, якщо жителям нових кутків було вже  далеко ходити до єдиної тоді церкви. Тож Свято-Миколаївський храм був закладений у 1897 році. Будували його з червоної цегли та білого каменю. Дзвіниця церкви мала сім дзвонів різних розмірів, пофарбованих у різні кольори. Освячений храм був у 1900 році, влітку на честь Миколая Чудотворця. Щодо цього є запис в церковних документах:

„С.Беляевка, той же волости, 1 стана, церковь кирпичная, построена въ 1900 году, на средства прихожанъ; однопрестольная – въ честь Перенесенія мощей св.Николая. Приход. попечительство съ 1901 г. Отъ Одессы 45 верстъ. Прихожане: малороссы 1109 м., 1074 ж. Молдованъ 307 м., 337 ж.”

З цією церквою  пов’язана цікава історія. Сторожили міста пригадують, що територія церкви була набагато більшою, ніж сьогодні. Вона включала в себе і досить велике кладовище. Саме тому, коли частину землі у церкви забрали, перед нею залишився невеликий майдан, який є і сьогодні. Навколо церкви була зведена огорожа з такої ж цегли, що і храм. За часів Радянської влади було прийнято рішення розібрати церкву на будівельні матеріали. Оскільки на той час був ще живий архітектор, за проектом якого будували церкву, до нього звернулися за порадою, як простіше розібрати будівлю. На що отримали розумну відповідь — почати з огорожі. Почали розбивати, проте звідти не отримали жодної цілої цеглини, — такий міцний був будівельний розчин. Тож від ідеї розібрати церкву відмовились. Вистояв Свято-Миколаївський храм і роки війни, і непростий для християнства період Радянської влади. Сьогодні, як і сто років тому, зі своїми радощами та бідами йдуть до свого храму прихожани. І у молитвах до Святого Чудотворця біляївці обов’язково просять послати щастя, достатку та миру нашому рідному місту.

Коментарі (0)