ГоловнаНовини містаКолонка міського головиНовий статус міста: вся повнота відповідальності – в руках нашої громади

Новий статус міста: вся повнота відповідальності – в руках нашої громади

3 лютого 2016 - Halina

 

Новий статус міста: вся повнота відповідальності – в руках нашої громади

Минулий тиждень приніс нашому місту довгоочікувану звістку – 241 депутат Верховної Ради України підтримав наше прагнення стати містом обласного значення.

 

До цього історичного рішення ми шли понад три роки. За весь цей час на нашому шляху виникали, як об’єктивні, так і суб’єктивні перепони. Однак нам вдалося їх подолати завдяки тому, що нашому місту завжди щастило на справжніх друзів. І це не випадково. Адже громада м.Біляївка – це люди, які мають пам'ять та вміють дякувати за добро, зроблене для них.

 

2-го лютого 2016 року постанова №2278а була підписана головою Верховної Ради України В.Б.Гройсманом, в цю суботу вона вже буде опублікована в офіційному виданні Верховної Ради, газеті «Голос України». Тобто, де-факто та де-юре саме з цього дня ми можемо вважати, що рішення увійде в законну силу. Час озирнутися назад та згадати не тільки історію боротьби за цей статус, але й імена тих, хто є причетним до нашої перемоги.

 

В 2012 році головою комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування став депутат від 140-го виборчого округу Д.В.Жванія. Саме з ним ми обговорювали можливість отримати статус міста обласного значення та отримали його запевнення в допомозі та сприянні. Ми вважали, що в ситуації міста районного значення ми втрачаємо дуже багато шансів в плані наповнення бюджету, надання мешканцям адміністративних послуг, залучення до міста інвесторів, згуртовування громади тощо. Ми звернулися з цією ідеєю до Біляївської районної ради, очолюваною на той період О.Ф.Семеновим. І депутати нас підтримали.

 

 Далі рішення було за Одеською обласною радою. На жаль, через незалежні від нас обставини, перший раз, коли ми звернулися, наше рішення навіть не було винесено на розгляд сесії. Але тільки-но склалася нагода, ми знову звернулися до облради. Цього разу рішення було прийнято на користь нашої громади. За що я особисто вдячні депутатам обласної ради та особливо голові Одеської обласної ради М.В.Шмушкевичу. 

 

При підготовці до розгляду цього питання нам активно допомагала наш депутат обласної ради М.А.Зінченко, депутати від Біляївського району М.В.Атаманюк, О.В.Вовченко, С.П.Зубрицька, М.Г.Чудновец.

 

Далі наше питання потрапило на розгляд відповідного комітету Верховної Ради України. Тут ми мали усебічну підтримку голови комітету С.В.Власенка, членом комітету є депутат від нашого округу В.М.Гуляєв, який теж постійно нас підтримував та допомгав, депутат від Одеської області О.О.Гончаренко. За сприяння та підтримки цих членів комітету ми отримали позитивний висновок комітету, а це вже було 90% успіху справи.

 

А далі почалися місяці очікування. Справа залишилася тільки за Верховною Радою України. У цей же час в державі розпочали реформу з децентралізації влади. Не вагаючись, ми теж розпочали рухатися і в цьому напрямку. Наші жителі, які уважно і відповідально ставляться до подій в місті, знають, що ми ініціювали об’єднання з усіма навколишніми селами, отримали згоду від Майорівської сільської ради та створили першу об’єднану територіальну громаду. На наш погляд, ці дві речі – місто обласного значення та об’єднана територіальна громада  — не є взаємовиключними.  Перше нас цікавить з огляду на те, що сьогодні і зараз ми отримуємо усі повноваження, частина з яких ще остаточно не виписана Законами України в рамках децентралізації влади. Один з головних аргументів, яким ми керувалися – це наш шанс поліпшити умови для залучення ймовірних інвесторів. Для них тепер відкрита пряма дорога на міську раду, не потрібно ходити спочатку по кабінетах області, потім району. Ми максимально відкриті для співпраці. Зовнішні інвестиції – єдина можливість збільшити кількість робочих місць, які необхідні для наших жителів. Ми не втрачаємо час на очікування змін, а вже зараз розпочинаємо зміни в структурі міської ради. Від проведеного нами об’єднання громад ми очікуємо дуже потрібного та необхідного важеля для наповнення бюджету  — рішення про можливість місцевим органам влади розпоряджатися землями за межами населеного пункту. На сьогодні ми позбавлені цього права, але точаться розмови, що воно буде надане ОТГ внесенням змін до законодавства. Окрім того, для мене особисто важливо працювати на підвищення рівня громадської свідомості та патріотизму нашої громади. Новий статус визначає, що вся відповідальність за нашу об’єднану територіальну громаду зосереджена в наших руках.

 

Окрім того, новий статус відкриває нам прямий шлях до Міністерств, до бюджету Державного фонду регіонального розвитку. А це, в перспективі, вирішення тих проблем, які гостро стоять в ОТГ – вивіз складу отрутохімікатів з с.Майори, будівництво набережної, будівництво центральної площі тощо.

 

Повертаючись до пройденого нами шляху. Чекаючи на ухвалення постанови, ми не просто відслідковували долю нашого законопроекту на сайті Верховної Ради. Я особисто декілька раз їздив до Києва на зустріч з депутатами Верховної Ради, зустрічався зі спікером Парламенту В.Б.Гройсманом. Перший раз наприкінці літа 2015 року наше питання було поставлено на сигнальне голосування, яке засвідчило, що в залі просто не вистачає депутатів, аби рішення було проголосоване. Проте ми не здавалися. Підключили всіх депутатів від Одеського регіону, аби вони ще раз звернулися до голови Верховної Ради. Нам не відмовили. Список підписантів звернення  на фото.

Окрім того, нами ж було створено петицію на електронному сайті Верховної Ради України з проханням повернути нашу постанову до розгляду та включити її в порядок денний. Я особисто дякую всім депутатам від Одеського регіону, всім жителям нашого міста, які підписали друковане або електронне звернення до голови Верховної Ради. Це дало змогу нарешті отримати довгоочікувану постанову про віднесення Біляївки до міст обласного значення. Десятки людей, які нам допомагали, сотні звернень та зустрічей, поїздок в Одесу та Київ – дали свої плоди та вкотре підтвердили, що дорогу подолає тільки той, хто йде до своєї мети. Це був непростий шлях, але ми всі разом, усією громадою його пройшли. І це наше спільне досягнення. Нещодавно ми направили такий же лист з подякою на адресу голови Верховної Ради В.Б.Гройсмана.

 

Проте я хочу подякувати всім тим, хто вірив в нас, хто підтримував та підставляв своє плече допомоги. Я щиро вдячний депутатському корпусу Біляївської міської ради минулого скликання, які розпочали цей шлях, та депутатам цього скликання, які його завершили. Членам виконкому та колективу Біляївської міської ради, які вболівали, працювали, аби навіть депутатам Верховної Ради України стало зрозуміло, що Біляївка варта нового статусу! Всім урядовцям та політикам, до яких я приходив з надією про допомогу, а виходив із запевненням в тому, що вона буде нам надана.

 

Новий статус дає нам багато можливостей. Але скажу відверто. Новий статус вимагає від нас ще більшої роботи та віддачі, аби підтвердити його змінами в житті Біляївки, Майорів, Повстанського та в житті кожного мешканця нашої об’єднаної громади. Але я впевний, що разом, усією громадою, ми доведемо, що Біляївка отримала статус міста обласного значення цілком заслужено. Тож, до роботи!

 

 

З повагою,

голова Біляївської міської ОТГ М.П.Бухтіяров

 

Коментарі (3)