ГоловнаНовини містаКолонка міського голови«СТАТУС МІСТА ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ ТА СТВОРЕННЯ ОТГ – ІНСТРУМЕНТ, ЯКИЙ ДОЗВОЛИТЬ НАМ ЗБУДУВАТИ МІСТО НАШОЇ МРІЇ»

«СТАТУС МІСТА ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ ТА СТВОРЕННЯ ОТГ – ІНСТРУМЕНТ, ЯКИЙ ДОЗВОЛИТЬ НАМ ЗБУДУВАТИ МІСТО НАШОЇ МРІЇ»

6 жовтня 2016 - Halina

 

«СТАТУС МІСТА ОБЛАСНОГО ЗНАЧЕННЯ ТА СТВОРЕННЯ ОТГ – ІНСТРУМЕНТ, ЯКИЙ ДОЗВОЛИТЬ НАМ ЗБУДУВАТИ МІСТО НАШОЇ МРІЇ»

Напередодні Дня міста «ВБ» традиційно звертається за інтерв’ю  до Біляївського міського голови М.П.Бухтіярова, очільника та керманича нашого міста. Адже розвиток міста, його здобутки та проблеми, перш за все, асоціюються з міським головою. Сьогодні ми вирішили змінити традиційну форму інтерв’ю. Адже протягом року ми багато писали, розповідали про вирішення поточних проблем. Тож зараз хочемо поговорити про світоглядні та філософські ідеї для розвитку нашого міста та, загалом, об’єднаної територіальної громади.

В яких саме напрямках буде змінюватися Біляївська міська ОТГ, аби стати сучасним, розвиненим та процвітаючим містом. Про це нам розповів міський голова М.П.Бухтіяров.  

 

Громадські консультації

  • Ми повністю змінюємо концепцію співпраці з нашими жителями. І раніше ми намагалися вибудовувати плани розвитку, орієнтуючись на думки громадян, але сьогодні хочемо максимально поглибити цю співпрацю. Наведу приклади. Кожного понеділка в міськраді відбуваються апаратні наради. Під час нарад ми обговорюємо роботу комунальних підприємств та міських комунальних закладів. Оцінку їх роботи ми даємо виключно на тій інформації, яку отримуємо від жителів під час опитувань громадської думки. Таким чином ми, наприклад, вже усунули деякі недоліки в роботі КП «Наш дім», зараз вивчаємо проблемні питання щодо роботи КП «Біляївський водоканал». Я орієнтую всі відділи та управління міської ради зважати в своїй роботі на думку жителів, пам’ятати, що саме вони є нашими головними замовниками робіт та послуг. Вже заплановано ціла низка вивчень громадської думки з усіх інших питань життєдіяльності міста. Ви знаєте, що саме з ініціативи міської ради в міській газеті з’явилася рубрика «Життя мікрорайонів». Ми хочемо знати, як можна покращити ситуацію в кожному мікрорайоні міста, на кожній вулиці. Вірю, що біляївці, а також майорівці та жителі Повстанського, будуть дуже активні в цих опитуваннях, пропонуватимуть свої ідеї для покращення всіх галузей міського життя.

 

Співпрацюємо з активною громадськістю

  • Один в полі не воїн. І це правда. Ти можеш мати найкращі бажання змінювати рідне місто, але без підтримки громадян – це марна праця. Людські ресурси міської ради – не безмежні. Наша головна задача – бути менеджерами громади, підтримувати всі ініціативи, які йдуть від громадян та спрямовані на розвиток громади. В цьому сенсі ніхто не може поскаржитися, що ми не підтримуємо наших ініціативних жителів. Представники міської ради стояли поряд з жителями Плієва, коли ті перекривали вулицю, ми створили дорадчий орган Молодіжна рада, щоб надати нового поштовху молодіжній політиці міста, облаштували приміщення в селищі Ілліча, аби там могли збиратися активні жінки, які перебувають на заслуженому відпочинку. Ми підтримуємо всі ініціативи – спортивні, культурні, музичні, освітні. Допомагаємо жителям організовуватися в ОСББ. Тому пропонуйте – міська рада відкрита для всіх громадян, а для активних – ми готові відкрити не тільки двері.

 

 

Орієнтир на пішоходів, дітей, людей з інвалідністю

 

  • Я вже говорив якось про те, що протягом перших років роботи мені спільно з апаратом міськради, членами виконкому та депутатськими корпусами різних років, потрібно було «тушити пожежі». Вирішувалися найнагальніші питання – газопроводи високого тиску, водогони, каналізація. Не можна класти тротуари, якщо не відремонтовано підземні комунікації так само, як не можна чіпляти гарну картину на стіну зруйнованого будинку. Але для нас настав у Біляївці час, коли ми можемо думати про будівництво тротуарів, будівництво дитячих майданчиків, будівництво пандусів та облаштування громадських просторів. Ми розпочали цю роботу в цьому році з придбання чотирьох дитячих майданчиків, будуватимемо тротуар до лікарні від вулиці Миру, замовили проект реконструкції площі перед РБК (латки, які поклали в цьому році – це короткотермінове вирішення питання для організації там ярмарку під час святкування Дня міста, наступного року ми повністю змінимо цей простір на краще), ремонтуємо дороги та тротуари в центрі. І це лише перші наші кроки в цьому напрямку. Біляївка має стати комфортним містом для всіх громадян.

 

Створюємо сприятливий інвестиційний клімат

— Задача номер один для міської ради – залучення інвесторів. Саме заради цьому нами створено інвестиційний паспорт, зараз ми шукаємо тих підприємців, фірми, які готові будуть працювати у Біляївці, створюючи робочі місця та наповнюючи бюджет міста. А головне, будувати ті об’єкти, про які говорять жителі – супермаркет, торгівельно-розважальний комплекс тощо. Ми позиціонуємо себе як дуже відкриту для співпраці владу і віримо, що це принесе свої плоди.

 

Самодостатня громада

— Ми вже створили більшість служб, управлінь, аби вважати себе досить самодостатніми. Проте це лише початок роботи. Тепер потрібно навчитися налагодити роботу таким чином, щоб вона надавала жителям найякісніші адміністративні послуги. Я хочу звернутися до жителів нашої ОТГ з проханням зрозуміти те, що статус міста обласного значення та утворення ОТГ – це лише інструмент, яким ми повинні навчитися користатися, аби перетворити Біляївку та інші села ОТГ на місця наших мрії. Ми зараз намагаємося закупити всю техніку, щоб не від кого не залежати у виконанні ямкових дорожніх ремонтів та грейдеруванні, намагаємося мінімізувати всі втрати на водогонах, щоб мати змогу контролювати тариф. Але головна самодостатність – фінансова. І тут потрібна участь самих жителів. Офіційно працевлаштовуйтесь, оформлюйте підприємництво. Бо за пустого бюджету – більшість наших мрій так і залишаться мріями.

 

Активізація громади через пожвавлення культури та спортивного життя

  • Я думаю, що всі помітили, наскільки багато стало у нас проходити  культурних, спортивних заходів. Наша мета – допомогти кожній людині знайти себе не тільки в стінах власного дому, але й в стінах нашого спільного великого дому під назвою Біляївка. Ми шукатимемо нові креативні ідеї, як ще можна пожвавити життя в громаді. Безперечно, культура та спорт мають бути одним з таких двигунів розвитку. Наступного року ми плануємо завершити капітальний ремонт міського Будинку культури (опалення, дах зроблено в попередні роки). Це, віримо, активізує життя в мікрорайоні Лобанівки, Променю, селищі Ілліча. Далі підемо наводити там порядки на стадіоні, в парку.

 

Підвищення патріотизму

  • Жити з любов’ю в серці до рідної країни, до рідного міста, до рідних вулиць, до рідних облич – це відчувати себе щасливим попри якісь тимчасові негаразди, це постійне джерело натхнення на зміни, на розвиток. І такий патріотизм дуже потрібен нашій громаді. Я впевнений, що більшість наших жителів – це люди, які люблять Біляївку. А наше завдання як міської влади не давати цій любові, гордості за рідне місто погаснути, а навпаки, робити все залежне, щоб ця любов ставала міцнішою!
Коментарі (0)