ГоловнаНовини містаГромадаДЕПУТАТИ ВИСЛОВИЛИСЯ ПРОТИ НАДАННЯ ЗЕМЛІ В ОРЕНДУ ПІД ЙМОВІРНИЙ КАР’ЄР

ДЕПУТАТИ ВИСЛОВИЛИСЯ ПРОТИ НАДАННЯ ЗЕМЛІ В ОРЕНДУ ПІД ЙМОВІРНИЙ КАР’ЄР

25 травня 2017 - Halina

 

ДЕПУТАТИ ВИСЛОВИЛИСЯ ПРОТИ НАДАННЯ ЗЕМЛІ В ОРЕНДУ ПІД ЙМОВІРНИЙ КАР’ЄР

На останній сесії Біляївської міської ради розглянули декілька питань.  Перше стосувалося внесення змін до бюджету. Адже скінчився квартал, тож потрібно було підбити підсумки. За інформацією заступника міського голови з питань бюджету та фінансів Н.О.Ніколаєнко, є гарний результат спільної роботи нашої громади: бюджет міста виконано за І-ий квартал на 110,4 %. Сума перевиконання склала 1206 тисяч гривен. Найбільш питомими показниками доходної частини є податок на прибуток фізичних осіб, єдиний податок та кошти, які надходять за надання адміністративних послуг. Суму перевиконання розподіляли на спільному засіданні бюджетної комісії з головами усіх інших комісій міської ради. Ознайомитися з усіма доходами та витратами можна на сайті Біляївської міської ради.

Потім було прийнято рішення про надання згоди взяти на баланс колишню будівлю БТІ, яка знаходиться за адміністративними будівлями на проспекті Незалежності. Таким чином міська рада намагається збільшувати комунальну власність громади та посилювати адміністративний потенціал ОТГ.

Найбільш дискусійним питанням сесії було звернення підприємства «Престиж-Південь», яке отримало в профільному управлінні ліцензію на первинне геологічне вивчення надр на території м.Біляївка (район Зелений хутір, поряд з колишньою військовою частиною). Тепер підприємство звернулося з клопотанням дати їм дозвіл на укладання договору оренди на земельну ділянку, площею 3,29 га. На сесії був присутній керівник підприємства, а також два представника, які протокольно представилися довіреними особами депутатів рад вищого рівня Ю.Є.Раздорожного, О.А.Казімірова. Один з них, Ю.Л.Ущук, виступив як фахівець з надрокористування, зазначивши, що ця ліцензія дає дозвіл видобувати не більше 5% надр для проведення геологічної розвідки на предмет наявності корисних речовин.

  • Дальше предприятие, которое произвело разведку, имеет право получить специальное разрешение на добычу. Это все дальнейшие этапы. Я считаю, что Вы должны данный этап поддержать. Сейчас добычу никто там вести не будет,  – зазначив чоловік.

Однак реакція депутатів була кардинально протилежною. З позицією, що навіть на перспективу такий вид бізнесу, як розташування на території міста кар’єру, а мова в перспективі йде про нього, не може бути цікавий Біляївці, виступили депутати О.П.Кравченко, Н.В.Осадча, О.В.Рогачко, С.В.Римарчук, який підкреслив, зокрема:

  • На жаль, навіть тимчасовий договір оренди на рік, до завершення терміну дії ліцензії, ніяких гарантій громаді не дає. Сьогодні, коли знищена екологічна інспекція, коли діє мораторій на перевірки, ми жодним чином не зможемо проконтролювати, чи дійсно там видобувається лише 5% надр, а не більше, як це відбувається на територіях інших рад. Окрім того, це буде знищенням всіх засад, на яких стоїть наше місто – екологія, якість життя громади, бо кар’єр в межах міста – в перспективі це ймовірні зсуви, це знищена та перерита земля, розбиті дороги.

 

 
 

 

В такому ж руслі виступила депутат О.П.Кравченко, яка зазначила, що для цього мікрорайону неприйнятною буде надання такого дозволу та попросила депутатів бути послідовними в своїх рішеннях та підтримати позицію жителів мікрорайону.

Також слово до виступу взяв Біляївський міський голова М.П.Бухтіяров, який підвів резюме:

  • Наша громада абсолютно відкрита для бізнесу. Ми зацікавлені в поповнені бюджету, в створені нових робочих місць. На жаль, з громадою ніхто не радиться, коли видає ліцензії на дослідження надр в межах міста. Також ніхто не зважує на соціальну складову: стан доріг, наявність об’їзної дороги, якість життя громадян тощо. Тому рішення приймати нам, зважуючи на всі обставини.

Жоден з присутніх не проголосував за укладання договору оренди з підприємством.

Останнім питанням депутати прийняли звернення до Біляївської районної ради з проханням відтермінувати момент передачі на баланс міста школи естетичного виховання.

  • Це лише тимчасова міра, – підкреслив міський голова, — ми зараз співфінансуємо діяльність школи, однак маємо зважувати на такі складові. Свого часу, коли ми розпочинали процес децентралізації, то свої сили на утримання всіх об’єктів розраховували з великого об’єднання, зі створення економічного обґрунтованої громади з центром у Біляївці. Як Ви знаєте, на жаль, нас не підтримали в цьому питанні. Цими вихідними мають  відбутися  вибори в Яськівській та Троїцькій громадах (прим.ред.: вибори відбулися 30 квітня 2017 року). Тож ми маємо дуже поступово та зважено підходити до питання утримання нових об’єктів, розраховуючи сили свого бюджету. Тому ми просимо тимчасово відтермінувати рішення про передачу нам музичної школи. Лист-звернення був підтриманий депутатами.
Коментарі (0)