ГоловнаНовини містаГромадаАКТИВНА МОЛОДЬ ВЧИЛАСЯ РЕАЛІЗУВАТИ ІДЕЇ ЗАДЛЯ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВЛАСНОЇ ГРОМАДИ

АКТИВНА МОЛОДЬ ВЧИЛАСЯ РЕАЛІЗУВАТИ ІДЕЇ ЗАДЛЯ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВЛАСНОЇ ГРОМАДИ

15 травня 2017 - Halina

 

АКТИВНА МОЛОДЬ  ВЧИЛАСЯ  РЕАЛІЗУВАТИ  ІДЕЇ ЗАДЛЯ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВЛАСНОЇ ГРОМАДИ

Протягом 28 та 29 квітня в Біляївці в районній бібліотеці для дорослих за ініціативи  депутата Біляївської районної ради Дениса Ткаченка відбувся  семінар-треніг «Активні громадяни», який провели сертифіковані фасилітатори  з фонду "Молода громада»  Людмила Лєвих та Інна Старчікова.  Пройшов захід  за підтримки Європейського молодіжного  фонду   ради Європи  та  в рамках програми Британської Ради в Україні "Активні громадяни". Програма реалізується  у 42 країнах світу, в Україні, взявши активний темп, — третій  рік поспіль.

Лише  заповнивши та подавши завчасно анкету,  учать у семінарі безкоштовно  могла  взяти  молодь, яка хоче покращити життя громади та прагне змін у своєму населеному пункті.

Суть  заходу -  навчити молодих та активних громадян, які мають цікаві ідеї, писати соціальні проекти,  знаходити  фінансову підтримку,  вигравати гранти від міжнародних донорів.   Адже,  звертаючись  за допомогою до влади,  через обмеженість бюджету, на жаль, не завжди  можна отримати необхідне  фінансування. Тобто  основна думка така – там,  де не може допомогти  влада, через такі проекти мати можливість втілювати  задум  у життя.  Присутні, які пришли вже з власними ідеями,  отримали  можливість здобути нові практичні знання, які, можливо, підкажуть,   які з їх пропозицій є кращими  (оскільки не всі ідеї  можуть бути цікавими для грантодавця  та  благодійних фондів), куди необхідно подавати проекти,  щоб отримати кошти на їх реалізацію. По завершенню навчання учасники отримають сертифікати від Британської Ради та благодійного фонду "Молода громада". А найактивніші та цілеспрямовані  матимуть змогу взяти учать у конкурсі грантів  від Британської Ради і отримати фінансову допомогу для реалізації власного проекту у розмірі до 15 000грн.

 За словами організаторів, головна мета  набагато ширша, ніж просто навчити  ініціативних людей писати проекти.  Перш за все,   — це  бажання  активізувати членів громади  для того, щоб вони вирішували локальні проблеми в своїх громадах, об’єднуючись. Адже іноді не треба багато грошей, щоб щось зробити, змінити щось на краще.   Вирішувати  певні проблеми на місцях можна спільними зусиллями, відкривши очі на те,  що дійсно заважає жити якісним життям.

  • Ще будучи студентом, очолюючи студентську раду, я брав участь у подібних  заходах і проектах, був їх координатором,  мав можливість їздити за кордон, обмінюватись досвідом з європейцями, — розповідає ініціатор проведення  семінару Денис Ткаченко. – Тож,  на ділі знаю, що вони ефективні  і реальні.  Сьогодні, вже як депутат райради, я вирішив запросити спеціалістів, які  б провели  цікавий   тренінг  для активних жителів Біляївки та району, які бажають щось змінити  в своєму місті, селищі. В світі існує багато благодійних фондів, які виділяють грантові кошти на реалізацію проектів різних напрямків: навчальних, туристичних, направлених на  покращення благоустрою,  екології, охорони здоров’я тощо. Пріоритетність цих напрямків визначають самі жителі.  І необхідно  навчитися грамотно, правильно писати  ці проекти  та знати, як і куди їх подавати.  Також  дуже важливо, щоб людина, яка пише та подає проект, активно брала участь в його реалізації. Тобто щось намагатися  робити  власними силами, залучаючи мінімальні  ресурси, а щось — за кошти гранту.  Сьогодні кожен з учасників та учасниць, а це близько 20-ти людей, рухомі певною ідеєю, прийшли сюди, аби представити їх.  Тренери  фонду допоможуть їм  вдосконалити ці ідеї,   розробити під них проекти. В Одеському регіоні в травні учасники, які виявлять бажання подаватися на конкурс,  мають  остаточно підготувати та направити проект  на конкурс.  А  у фіналі ми вже  дізнаємося про результати — чи змогли наші громадяни отримати грантові кошти на реалізацію поданого проекту. Хочеться зазначити, що  навіть якщо перша спроба не принесе бажаного успіху, не треба зупинятися. Набуті знання допоможуть  і у  написанні нових проектів, подачі їх на інші конкурси. Головне – не втрачати оптимізму, інтересу та  упевненості у власних  силах. 
Коментарі (0)