ГоловнаНовини містаЕкологіяВОГНИЩЕ З ОПАЛИХ ЛИСТІВ ВАРТІСТЮ У 1340 ГРН. ШКОДИТЬ НЕ ТІЛЬКИ ЕКОЛОГІЇ НАШОГО СЕРЕДОВИЩА, АЛЕ Й НАШОМУ ГАМАНЦЮ

ВОГНИЩЕ З ОПАЛИХ ЛИСТІВ ВАРТІСТЮ У 1340 ГРН. ШКОДИТЬ НЕ ТІЛЬКИ ЕКОЛОГІЇ НАШОГО СЕРЕДОВИЩА, АЛЕ Й НАШОМУ ГАМАНЦЮ

13 травня 2016 - Halina

 

ВОГНИЩЕ З ОПАЛИХ ЛИСТІВ ВАРТІСТЮ У 1340 ГРН. ШКОДИТЬ НЕ ТІЛЬКИ ЕКОЛОГІЇ НАШОГО СЕРЕДОВИЩА, АЛЕ Й  НАШОМУ ГАМАНЦЮ

Дуже часто у зверненнях до міської газети, у публікаціях в міських групах жителі ОТГ піднімають тему, пов’язану зі спалюванням торішнього листя та сухої городини. Одні скаржаться на те, що,  починаючи з ранньої весни  та до пізньої осені,  в Біляївці просто немає чим дихати від кострів. Інші – палять їх з ранку до ночі. Ці дві спільноти живуть в різних життєвих просторах, навіть не намагаючись зрозуміти одна одну.

Деякий час тому  в одній з міських груп жителем міста Сергієм Баріновим був опублікований пост гніву, який викликав жваву дискусію, що можна робити з торішнім листям, а що — ні.

 

                                                                            ____________________"___________________                                                         

Обращаюсь к тем жителям Беляевки, которые устали от долгой зимы и рады теплым денькам. Разве можно нормально прогуляться по городу с ребенком или просто так, не надышавшись вонючим дымом от костров? У нас живут по принципу – мне нужно, а на остальных плевать? Мне кажется, что наши коммунальщики справляются со своими обязанностями и можно вовсе не жечь мусор, а вывезти его к ближайшему альтфатеру.

___________________________________________________________________

 

 

► Чи можна виносити листя, бадилля від городини, парості винограду до міських контейнерів?

  • Ні, не можна. Контейнери призначені для викидання твердих побутових відходів. Саме на вивіз та утилізацію твердих побутових відходів укладаються договори між жителями міста та КП «Наш дім». За словами керівника КП «Наш дім» О.І.Тьоси, на жаль, підприємство нерідко зустрічається з ситуацією, коли біляївці хочуть розширення мережі контейнерних майданчиків, але, в той же час, роблять все для того, аби контейнерів не ставало більше. Наприклад, зовсім нещодавно нові контейнери поставили на вулиці Заводській. Попередні прослужили зовсім небагато часу.  Жителі виливали туди рідкі побутові відходи, а також регулярно виносили гниле бадилля від городини. Замість того щоб встановити декілька нових контейнерів в місцях, де їх поки що немає, комунальники змушені були замінити контейнери, які буквально згнили через безгосподарське ставлення до них жителів.

 

 

► Чи дозволено спалювати листя, городину?

Ні. І це чітко визначено в Правилах благоустрою нашого міста,  п. 5.12.  Спалювання трави, бур`яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття заборонене та карається штрафом згідно ст. 152  КУпАП для фізичних осіб в сумі від 340 до 1360 грн., для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

У разі, якщо Ви стали свідком розпалювання вогнища, Ви маєте цілком законне право звернутися зі скаргою до інспекції з благоустрою міста, до свого старости, якщо мова йде про Повстанське та Майори,  до депутата міської ради, та вимагати складання адміністративного протоколу з подальшим викликом порушника на засідання адмінкомісії. Зараз в трьох населених пунктах міської ОТГ інспекція з благоустрою міста складається всього з 3-х працівників, 2 – на м.Біляївка та 1 – на Майори та Повстанське. Тож, без реагування на правопорушення самих жителів міста нам не вдасться унормувати ситуацію.

Телефон інспектора з благоустрою – 068-000-47-85

 

► Чому спалювання листя, трави заборонено Правилами благоустрою?

 

Негатив для людини

Слід зазначити, що рослини є могутнім фільтром, який адсорбує з повітря і ґрунту важкі метали та інші шкідливі речовини. При спалюванні всі вони виділяються у повітря, а значить концентрація шкідливих речовин у димі величезна. Одна тонна тліючого листя виділяє 9 кг мікрочастинок диму та 30 кг чадного газу, який легко зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму. З тліючого листя виділяється бензопрен, що здатен викликати онкологічні захворювання. З димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших речовин. Вони погано розщеплюються і накопичуються в організмі людини, пригнічують імунітет і мають канцерогенну дію. У повітрі опиняються гази-альдегіди, які подразнюють слизові оболонки очей, носа, горла. Із димом вони потрапляють у легені, руйнують клітини й ускладнюють дихання. А через зменшення об’єму кисню погіршується робота серця. Це особливо шкідливо для людей з сердечно-судинними захворюваннями, які і так страждають на погіршення самопочуття восени та навесні.

 

Негатив для домогосподарств

Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриття, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

 

Негатив для природи

У сухому листі згорають зимуючі там корисні комахи, такі як, наприклад,  сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени, ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні. Виходить, що шкідники залишаються на деревах, а корисні комахи, які «опали» з листям, збираються і вивозяться або спалюються. І потім ми йдемо до магазинів, купуємо різноманітні пестициди і починаємо вже самотужки боротися зі шкідниками. З одного боку, дихаємо канцерогенами від спалювання листя, з іншого – їмо овочі та фрукти з пестицидами, а потім дивуємося, чому ж це наші діти такі слабкі, а люди мруть, як мухи?

Отже, абсолютно правим є Володимир Калінін,  член виконкому міськради, який зазначив:

_________________________»___________________________

Получил предписание о нарушении санитарного состояния: убрать с улицы песок, камень, прошлогодние листья. Песок и камень убрал, а вот листья не уберу, хоть стреляйте. Раньше убирал, а сейчас хочу улучшить структуру и качество почвы, ведь листья — это естественное органическое удобрение, содержащее практически все элементы, необходимые для питания растений: фосфор, азот, кальций, калий, железо, магний, серу и другие микроэлементы.

________________________________________

 

► Що ж робити з опалим листям?

Восени не потрібно прибирати геть усе листя з прибудинкової території, саду чи квітника. Після багаторічного прибирання листя, ґрунт значно збіднюється, втрачає родючість. Прибирання листя не дозволяє йому поповнюватись біогенними елементами і умови для зростання рослин на ньому погіршуються. Екологи давно кажуть, що таким чином людина втручається в природній круговорот речей, порушує екологічний баланс. І до них давно прислухалися в Європі та, приміром, в Білорусії. Наприклад, в Мінську прийнято навіть розпорядження, що опале листя прибирається тільки в зоні 5-ти метрів до проїжджої частини, аби не забивати зливові канави та не заважати рухові автомобілів. В парках, лісосмугах листя прибирати заборонено.

 

  ►  Що робити з надлишками листя або з листям, яке росте на деревах при дорозі, а значить, є досить забрудненим?

 Тут нам не потрібно звертатися до досвіду «заморських» фахівців, а варто згадати мудрі вчинки наших дідів-прадідів. Вони надлишок листя компостували. Природа передбачила, що компостування – це єдиний шлях для перетворення навіть забрудненого листя у дуже поживну для ґрунту речовину.

 

 

►  Навіщо жителям знатицю інформацію?

Всім жителям міської ОТГ  хочеться бути здоровими. Ми зможемо цього досягнути тільки тоді, коли місце нашого існування буде здоровим та екологічним. Проте так само здоровими та екологічними повинні бути і наші стосунки всередині громади. Запалюючи вогнище, яке отруює Ваших сусідів або перехожих, Ви наносите шкоду і їм, і собі. Тож, давайте, перед тим як розпалити багаття,  подумаємо про своє здоров’я, про здоров’я наших сусідів, рідних та близьких нам людей та про екологію нашого середовища, яку ми фактично  знищуємо у вогні. 

 

Інспекція з благоустрою Біляївки

Коментарі (0)