ГоловнаНовини містаІнфраструктураПретензія: КОЛИ КП «БІЛЯЇВСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» НАВЧИТЬСЯ ПРИБИРАТИ ПІСЛЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ?

Претензія: КОЛИ КП «БІЛЯЇВСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» НАВЧИТЬСЯ ПРИБИРАТИ ПІСЛЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ?

3 березня 2016 - Halina

 

Претензія:  КОЛИ КП «БІЛЯЇВСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» НАВЧИТЬСЯ ПРИБИРАТИ ПІСЛЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ?

Ми, жителі вулиці 4-го Кубанського козачого корпусу просимо Вас через газету опублікувати наше звернення щодо роботи КП «Біляївський водоканал».

Ми – у повному розпачі. Ще до Нового року по нашій вулиці зробили шматок водогону, розбивши і без того жахливе дорожнє покриття. А його, до речі, колись робили за кошти жителів вулиці. Сьогодні по нашій вулиці неможливо пройти: на місці ремонту – чомусь постійно збираються калюжі, дорога нерівна, навезені кілька куп піску. На наш погляд, КП «Біляївський водоканал» мав б одразу після проведення ремонту, прибрати болото, а зверху насипати пісок та розрівняти його. На жаль, цього зроблено не було, а ми змушені ходити по болоту. Дуже велике прохання – навести порядок після проведеного ремонту.

Жителі вулиці:

К.В.Мороз, Підмазко А.А., Ганзій В.І., Монахова Л.В., Іванова С.В., Кулік П.Г. Шомпол Л.А., Колоскова А.С., Норенко Л., Крушельницька О.В., Гончаренко О.

 

 

Відповідає в.о. керівника КП «Біляївський водоканал» Ю.М.Вопіловський:

23-го грудня 2015 р. на цьому водогоні була теча біля будинку №4. Ми розрили і з’ясували, що водогін сталевий діаметром 89 міліметрів на місці витоку не підлягає ремонту (встановити хомут було неможливо). Розкопавши трохи далі, побачили таке саме становище труби. Спільно з мешканцями вулиці було прийнято рішення розрити до «живої» труби і замінити всю ділянку, вийшло 30 метрів. Хоча був не сезон для ремонтів і робота з капітального ремонту цієї ділянки була запланована на весну (всього 186 метрів), ми не могли залишити людей взимку без якісного водопостачання, знехтував технологією виконання капітальних робіт, а саме  зайвий грунт одразу не вдалося вивезти. Подальші погодні умови порушили наші плани з наведення порядку на вулиці. Але тільки погода дозволила, ми зайву землю, яка через сніг та дощі перетворилася на «болото», прибрали та завезли пісок з урахуванням наступного підсипання, щоб остаточно вирівняти поверхню узбіччя.

На разі розроблена кошторисна документація, яка знаходиться на розгляді у міській раді, а мешканцям у друкованому вигляді роздані умови  капітального ремонту водогонів вул. 4-го Козачого кубанського корпусу від № 4 до №18.

Особисто від себе та працівників КП приношу вибачення жителям за доставлені незручності та дякую за майбутню співпрацю.

"ВБ", №10 від 27-го лютого

 

Замість післямови

Зроблено роботу над помилками. На сьогодні дорога спланована, залишки болота після ремонту — прибрані. На часі — продовження ремонту водогону. Також просимо жителів ознайомитися з протоколом зборів жителів по провулку 4-го Коз.Куб.корпусу. Ця інформація може бути корисна для всіх жителів міста, на вулицях яких заплановано проводити капітальний ремонт водогонів.

 

 

ПРОТОКОЛ

Вуличних зборів за адресою М.Біляївка пров.4-го Коз.Куб.корпусу від №3(4) до №17(18)

з метою порозуміння на початку виконання капітального ремонту водогонів побудованих на цій ділянці вулиці. 

м.Біляївка                                                                 „___” ___________ 20__ р.

На зборах присутні

Мешканці вулиці

Депутат міської ради

Інженер по водо забезпеченню

 В.о. начальника КП «Біляївський водоканал»

                                        Порядок дений

1. Доповідь В.о. начальника КП «Біляївський водоканал»

2.Питання до доповідача

3.Прийняття рішень 

Доповідь в.о. начальника КП «Біляївський водоканал»

Разом з присутніми на зборах мешканцями було складено  АКТ ОБСТЕЖЕННЯ

вуличних водогонів та зроблено висновок:

На думку комісії для нормального водозабезпечення необхідно зробити :

1.Поміняти  вуличний трубопровід виконавши вимоги будівельних норм.

2. Поміняти абонентські вводи.

Керуючись ПРАВИЛАМИ КОРИСТУВАННЯ СИСТЕМАМИ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО КОМУНАЛЬНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ В НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ УКРАЇНИ, а саме

5.2. Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу

З 2013 року по КП «Біляївський водоканал» прийнято положення про місце розташування вузла обліку у разі проведення капітального ремонту абонентських водопровідних вводів.а саме

             Вузол обліку питної води розташовувати на міській території на границі балансового розподілу – в місці де по трубопроводу питна вода починає «текти» тільки до одного Абонента.

З 2013 по 2015 рік включно у процесі проведення капітального ремонту або нового будівництва на міській території побудовано 522 колодязя з вузлами обліку. На ділянках де лічильники встановлено «на вулиці» в середньому на 15% зростає продаж води та значно зменшуються витрати КП «Біляївський водоканал» по контролю за водоспоживанням.

Ще однією особливістю проведення капітальних ремонтів вуличних водогонів – допомога Міста.До 2005 року вуличні водогони були проблемою виключно мешканців конкретної вулиці. Але розрахунки показали що втрати на невідремонтованих вуличних водогонах з кожним роком все збільшуються і чекати коли Вулиця збереться «силами» задля ремонту це поринати у вирій неминучих втрат та витрат. З 2005 року Місто крім коштів на капітальний ремонт центральних водогонів у своєму бюджеті закладає кошти на допомогу громадянам міста у проведені капітальних ремонтів вуличних водогонів. В 2005 році доля Міста складала 30% та у кошторис не входили   абонентські водопровідні вводи та колодязі. Сьогодні до кошториса на капітальний ремонт входить весь перелік робіт по поновленню вуличної системи розподілу питної води(центральна вулична, абонентський водопровідний ввід, колодязь а також проектна документація та ТУ на водопровідні вводи).І відсоток  вже не 30 а 50. До того ж  крім центральної вуличної труби  КП «Біляївський водоканал» бере на баланс трубопровід(без технологічного обладнання – хомут+муфта+ділянка труби Ø32мм до колодязя Абонента) абонентського водопровідного вводу.

          Далі про кошторис.

                     Умовою фінансування проведення капітального ремонту є наявність проектно-кошторисної документації з висновком Державної будівельної експертизи щодо правильності її складання.

                     Умовою прийняття на баланс для подальшої експлуатації є наявність технічної документації ( «де та яка труба лежить у землі»).

У кошторисі є пункт – виготовлення проектно-кошторисної документації.

                     Умовою початку робіт та прийняття відремонтованого об'єкта в експлуатацію є підпис незалежного технічного наглядача  ( щоб будівельні роботи відповідали вимогам будівельних норм).

У кошторисі є пункт – утримання технічного наглядача .

        Далі йдуть прямі витрати (ще далі підуть налоги)

                       Планування, розробка траншеї механізмами, розробка траншеї вручну, будівництво колодязя, монтаж труб(Ø90таØ32) та технологічного обладнання, матеріали,  засипка піском та землею, вивіз зайвого грунту.

Все це закладається у программу  і программа видає Вартість нашого ремонту. Далі цю Вартість ділимо пополам(50/50) і бачимо скільки коштів має заплатити і  Місто і Абоненти(всі Абоненти разом).Далі знову вертаємось до кошторису і дивимось за які конкретно роботи має платити Місто а за які Абоненти.Після цього Виконавець робіт заключає даговори з Містом окремо та з кожним Абонентом окремо.

         На кожного Абонента припаде одна й та ж сума (рівна для всіх).

Під час заключення Договорів з Абонентами Абонент має право(за згодою Виконавця) виконати ту чи іншу роботу самостійно (наприклад побудувати колодязь чи викопати траншею чи чи засипати траншею та інше). У такому разі Вартість Договору зменшується на суму виконаних Абонентом робіт самостійно згідно вартості тієї чи іншої роботи яка вказана у кошторисі.

        До Вашої уваги надається кошторис який ще не пройшов  державну експертизу. Зміни мають бути як у бік збільшення так і у бік зменшення. Але зміни не значні.

       Тож, шановні учасники майбутньго будівництва, ознайомлюйтесь з наданою інформацією та приймайте рішення про початок будівництва.Будівництво розпочнеться після 100% оплати кожним Учасником згідно Договорів. По закінченню будівництва буде зроблений акт виконаних робіт. У випадку відхилення від договірної ціни буде зроблений перерахунок .

           З повагою, КП «Біляївський водоканал».

 

Вопиловський Ю.М.,

В.о.начальника

            КП «Біляївський водоканал»                                                  

 

 

 

 

 

 

Коментарі (0)