ГоловнаНовини містаІнфраструктураКорисно знати АДМІНІСТРАЦІЯ ДП «БІЛЯЇВСЬКИЙ РИНОК» ПРОДОВЖУЄ ОБЛАШТОВУВАТИ ТЕРИТОРІЮ

Корисно знати АДМІНІСТРАЦІЯ ДП «БІЛЯЇВСЬКИЙ РИНОК» ПРОДОВЖУЄ ОБЛАШТОВУВАТИ ТЕРИТОРІЮ

9 лютого 2016 - Halina

 

Корисно знати  АДМІНІСТРАЦІЯ ДП «БІЛЯЇВСЬКИЙ РИНОК» ПРОДОВЖУЄ ОБЛАШТОВУВАТИ ТЕРИТОРІЮ

Нещодавно на сторінках в соцмережі розгорілося обговорення навколо одного з фото. Його виклала наша читачка із запитанням: «Чому одним можна, а іншим ні?» На фото біля території ринку стояв чоловік та продавав гриби. Нашу читачку обурило те, що людина стоїть при вході на ринок, не заходячи на територію. Тим самим це створює нерівну та нездорову конкуренцію. Не всі зрозуміли пориву жінки. Багато хто писав, що нічого погано немає в тому, що хтось торгує в невстановленому місці. Тому довелося втрутитися та пояснити, здавалось би, прописні істини.

Перше. Всі хочуть жити в місті, де є гарні тротуари, дороги, освітлені вулиці, де ситно годують дітей в дитсадка, де проходять гучні свята та яскраві спортивні заходи, де будуються дитячі майданчики. Для всіх цих речей потрібні кошти. Вони не падають нам з неба, їх не приносить добрий Дід Мороз чи Санта-Клаус. Ці гроші надходять з різних джерел. Одне з основних – орендна плата та податок за землю від суб’єктів бізнесу нашого міста. ДП «Біляївський ринок» є одним з таких платників. Отже, буде нормально працювати ринок, всі інші офіційно зареєстровані об’єкти бізнесу, торгівлі – будуть надходження, ремонтуватимуться дороги, будуватимуться нові дитмайданчики, проходитимуть свята, спортивні змагання, фінансуватимуться належним чином дитячі садки тощо.

 

Друге. Якщо поза ринком торгуватиме людина, яка не сплатила жодних належних відрахувань, то, звісно, вона може скинути 2-3 гривні. А ті люди, які заплатили всі необхідні відрахування, залишаться без клієнтів та покупців. Це, звісно, може поставити їх перед питанням, а навіщо мені бути чесним перед податковою, рідним містом, якщо я можу так само торгувати, де мені захочеться, спустивши на кілька гривень ціну. Хто, знову ж таки, програє? Виключно ми з вами, уся громада. Мінус 5 гривень за кілограм творогу чи м’яса з нашого гаманця – в перспективі це мінус міські тротуари, дороги, водогони.

 

Третє. Свого часу люди, які здійснюють торгівлю в невстановленому місці, скаржилися, що їм на ринку не вистачає місця. Зокрема, найбільш болячим це питання було щодо м’ясного корпусу. Зі свого боку адміністрація ринку зробила все, щоб забезпечити людям місця для торгівлі. На сьогодні на території ринку працює сучасний, облаштований м’ясний корпус.  І там можна побачити і тих людей, які свого часу працювали на вулиці, порушуючи Закони України. А це, в свою чергу, як розповів директор ДП «Біляївський ринок» В.П.Лисенко, сприяє демпінгуванню цін на ринку:

 

___________________________________________________________________________________________________

"Раніше в м’ясному корпусі стояло 2-3 продавця, що давало їм змогу тримати ціну. Сьогодні їх значно більше, тож, ціна змушена коливатися в залежності від попиту. Я знаю, що біляївські по звичці їздять за м’ясом до Маяк, але людям варто прорахувати, що купуючи цільний кусень м’яса по ціні, яка менше на кілька гривень, вони беруть не тільки м’якоть. І якщо все перерахувати та відкинути сало та кісточки, додати оплату дороги до Маяк, то вийде, що економія не така вже й економна. У нас людина може вибрати саме те, що їй потрібно, не переплачуючи зайвого, хоч кожен день купувати свіже м'ясо, а не морозити кілограми та потім їсти не відомо що".

____________________________________________________________________________________________________

 

Територія ринку продовжує облаштовуватися. Так, зроблено ще декілька тротуарних доріжок, а в планах, якщо буде нагода та доходи у підприємства, облаштувати плиткою вхід на територію ринку поряд з магазином будматеріалів "Саша". Це одна з найпроблемніших зон, які залишилися поки що без плитки. Там же заплановано зробити резервуар для збору дощової води, щоб люди могли робити покупки, ходячи по сухій та чистій території. Сьогодні у адміністрації ринку є цілком правильне розуміння, яким має бути ринок в місті. Проте можливість реалізувати всі плани – напряму залежить від жителів міста. Якщо у нас процвітатиме стихійна торгівля, якщо одні платитимуть податки, оренду, а інші ухилятимуться від цього – ми з вами втрачатимемо надходження до міської скарбниці, а адміністрації ринку буде важче наводити для нас же порядок на території ринку.

Коментарі (0)