ГоловнаМіська радаУправління освітиОрганізація харчування в дошкільних установах міста Біляївка

Організація харчування в дошкільних установах міста Біляївка

18 лютого 2016 - Halina

 

Організація харчування в дошкільних  установах міста Біляївка

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і як наслідок  успішності у навчанні — є повноцінне харчування. Саме тому управлінням освіти, сім’ї, молоді та спорту Біляївської міської ради приділяється велика увага даному питанню.

Харчування дітей в дошкільних навчальних закладах міста здійснюється у відповідності до вимог законодавства України.      

  Відповідно до рішення Біляївської міської ради у 2016 році середня вартість харчування складатиме 30 гривень на день. Батьки будуть сплачувати  60 відсотків від вартості, 40 відсотків оплати здійснюється за рахунок місцевого бюджету. На 50 відсотків  зменшено розмір плати за харчування  для батьків із сімей, які мають трьох і більше дітей.

   Відповідно до  частини п’ятої ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту» від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється.

   Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах".

         В ДНЗ міста організоване трьохразове харчування. Ведеться медичний контроль за технологією приготування страв, про що робляться відповідні записи. Під постійним контролем видача їжі з кухні та отримання її помічниками вихователів. Графік роздачі їжі розміщено на вході до харчоблоку, наявні меню-вивіски (про денне меню),  добові проби.

         Обов’язково перевіряються  сертифікати на продукти, які завозяться.

      Регулярно проводиться профілактика йодної недостатності шляхом включення до раціону йодованої солі. Відповідно до вимог організовано питний режим.

  Забезпечується дотримання санітарно-гігієнічних вимог згідно ст. 17 Закону України «Про забезпечення санепідемблагополуччя». Проводяться регламентні заходи, спрямовані на  запобігання спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

         За всіма етапами  харчування дітей у закладах здійснюють контроль відповідальні особи, це насамперед —  завідуючі, старші  медичні  сестри, завгоспи.

 

         В дитячих садках проводиться відповідна робота з набуття культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі (користування столовими приборами, чергування у групі, сервірування столів і прибирання використаного посуду). Належна увага приділяється культурі прийому їжі.

  Питання організації харчування в ДНЗ розглядаються на  засіданнях ради з харчування, виробничих нарадах та загальносадових батьківських зборах.

   З лютого 2016 року в новоствореному управлінні освіти, сім’ї, молоді та спорту Біляївської міської ради проводитимуться щоквартальні, відкриті засідання  Ради з харчування. До складу ради входитимуть заступник голови Біляївської міської ради, головний спеціаліст міського управління освіти, завідувачі дитячих закладів, медичні працівники, бухгалтер централізованої бухгалтерії та голови  батьківських комітетів трьох дошкільних установ міста. На засіданнях Ради  з харчування будуть розглядатись  щосезонні перспективні меню, окремо на кожний дошкільний заклад з урахуванням діючих норм харчування, дотриманням хімічного складу (білки, жири, вуглеводи) та енергетичної цінності продуктів. Після погодження  районною санітарною службою  перспективні меню будуть розміщені на сторінці управління освіти на сайті міської ради.

         З питаннями, пропозиціями, заявами щодо харчування дітей у дошкільних закладах міста можна звертатися до управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Біляївської міської ради за телефоном: (04852)25719 чи на електронну адресу: bilyayivka.osvita@gmail.com

 

Нормативно-правове  забезпечення організації харчування у ДНЗ

Закон України "Про дитяче харчування"  

Закон України " Про безпечність та якість харчових продуктів"

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах"       

Постанова Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 № 258 "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"           

Спільний наказ Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах" 

Наказ МОНУ від 26.02.2013 №202/165 " Про затвердження Змін до Інструкції харчування дітей у дошкільних навчальних закладах"          

Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 29.12.2012 № 1140 "Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Медичні вимоги до якості та безпечності харчових продуктів та продовольчої сировини"     

Наказ управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Біляївської міської ради №16/01-03 від 10.02.2016 року "Про підсумки організації харчування вихованців днз міста Біляївка у 2015 році"    

Рішення Біляївської міської ради №58-5/VII від 13.01.2016 "Про встановлення вартості харчування дітей у комунальних дошкільних навчальних закладах м. Біляївка у 2016 році"           

Наказ управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Біляївської міської ради № 7/01-03 від 10.01.2016 року "Про встановлення  середньої вартості харчування вихованців днз міста Біляївка у 2016 році"    

Наказ управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Біляївської міської ради № 12/01-03 від 29.01.2016 року "Про розмір передоплати за харчування дітей для батьків новоприбулих дітей до   днз міста Біляївка"   

Наказ управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Біляївської міської ради № 17 від 10.02.2016 року "Про створення міської Ради з харчування вихованців комунальних дошкільних навчальних закладів міста Біляївка»            

 

Нормативно-методичні рекомендації для організації харчування

П О С Т А Н О В А Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. N 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах"      

Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 N 242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах"           

Методичні рекомендації щодо дотримання санітарних вимог під час організації харчування на підприємствах громадського харчування   

Методичний посібник рекомендований Міністерством освіти і науки України, узгоджений Міністерством охорони здоров’я України «Організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» видавництва ТОВ «МЦФЕР Україна»      

ПРАВИЛА особистої гігієни працівників харчоблоку їдальні    

ПРАВИЛА приготування дезинфікуючих розчинів для харчоблоку та туалетів         

ПРАВИЛА прибирання внутрішніх туалетів        

 

 

 

Коментарі (0)